Кафедра міжнародної економіки та економічної дипломатії

Завідувач кафедри – ГРУЩИНСЬКА Наталія Миколаївна, доцент, доктор економічних наук. Кафедра міжнародної економіки та економічної дипломатії  створена 1 вересня 2012 року для забезпечення всебічного вивчення сучасних тенденцій і перспектив розвитку світової економіки та міжнародних економічних відносин, та започаткування підготовки фахівців з економічної дипломатії. Професійно-викладацький склад кафедри характеризується високим якісним складом. На першому етапі розбудови кафедри високий рівень підготовки спеціалістів забезпечує професорсько-викладацький склад, який налічує 10 осіб, у тім числі, 2 доктора наук, 3 професорів, 7 кандидатів наук, доцентів. Серед викладачів кафедри Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції В.Т.Пятницький, Надзвичайний і Повноважний Посол України В.Я.Маштабей. Лекції на запрошення у межах програми читають видатні державні діячі, політики, Посли іноземних держав. 90% викладачів кафедри вільно володіють англійською та іншими іноземними мовами і мають досвід викладання економічних дисциплін цими мовами, як в Україні, так і за кордоном. Основний акцент у навчальному процесі робиться на посиленні економічної складової в дипломатії. З метою підготовки висококваліфікованих фахівців, у тому числі, професійних дипломатів та практичних робітників для державних, громадських і приватних структур, що задіяних у міжнародній сфері, кафедра забезпечує підготовку слухачів в рамках спеціалізації «Економічна дипломатія» з вивченням спеціальних дисциплін, орієнтовані на аналіз та застосування досвіду зовнішньоекономічної діяльності України як суб’єкта міжнародних відносин в межах спеціальності «Зовнішня політика». Слухачі отримують поглиблені знання в галузі міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, багатосторонньої дипломатії в міжнародній торгівлі, навики виконання аналітичної, організаційної та наукової роботи в зазначених сферах.

Контактна інформація:

тел. : +380 44 238 15 45 факс: +380 44 279 47 05 E-mail: dip@academ.relc.com

img_7091

ГРУЩИНСЬКА Наталія Миколаївна

Доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри

ГРУЩИНСЬКА Наталія Миколаївна закінчила Київський інститут міжнародних відносин Нацонального університету імені Тараса Шевченка, факультет міжнародних економічних відносин. У 2004 році захистила дисертаційну роботу “Геоекономічні трансформації країн Центрально-Східної Європи в контексті національних пріорітетів України”. У 2008 році отримала вчене звання доцента. У 2013 році захистила докторську дисертацію на тему “Міжнародна спеціалізація економіки України в контексті глобальних трансформацій”. З 2014 року працює професором кафедри міжнародної економіки і економічної дипломатії Дипломатичної академії України. Автор понад 100 наукових праць, в тому числі 3 одноосібних монографії, 4 навчальних посібника. Публікувалася за кордоном у видавництвах Грузії, Польщі, Росії. З 1 вересня 2015 року виконуючий обов’язки завідувача кафедри міжнародної економіки і економічної дипломатії
Публікації

6

Татаренко Наталія Олексіївна

Кандидат економічних наук, професор

Відомий фахівець у сфері міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, кандидат економічних наук, професор. Одержала вищу освіту в Київському державному університеті ім. Тараса Шевченка в 1975 році, за спеціальністю “Політична економія”.
Публікації

Маштабей

Маштабей Віктор Якович

Доцент, кандидат економічних наук

Відомий український науковець, дипломат, член Української Академії Наук (колишня Українська Академія Національного Прогресу), Надзвичайний і Повноважний Посол України.
Публікації

Руденко

Руденко Наталя Валентинівна

Доцент, кандидат економічних наук

Закінчила в 1997 році Київський університет ім. Тараса Шевченка, у 2000 році аспірантуру за спеціальністю «Економічна теорія». У 2008 році в Інституті світової економіки і міжнародних відносин захистила дисертацію на тему: «Вплив міжнародних тенденцій зайнятості на регулювання ринків праці у відкритій економіці» за спеціальністю 08.00.02.
Публікації

БРИКОВА

Брикова Ірина Володимирівна

Доцент, кандидат економічних наук

Має досвід практичної роботи: працювала у торгівельному відділі посольства королівства Бельгія в Україні, комерційним агентом в компанії Air France, директором з продажів Інтернет-холдингу Fan-Internet. Зараз обіймає посаду комерційного директора міжнародного медіа-холдингу SUP MEDIA Україна.
Публікації

Паникар

Панікар Герман Юрійович

Доцент, кандидат економічних наук

У 1998 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченко. 1998-2001рр. – навчання в аспірантурі КНУ ім. Т.Г.Шевченко.
Публікації

Мартинюк

Мартинюк Олена Віталіївна

Доцент, кандидат економічних наук

Закінчила аспірантуру Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України та захистила дисертацію на тему: «Реалізація принципу протекціонізму в митній політиці країн з перехідною економікою» в 1997 році.
Публікації

кончин вадим

Кончин Вадим Ігорович

Доцент, кандидат економічних наук


Публікації

Фото_Яценко

Яценко Ольга Миколаївна

Доктор економічних наук, професор


Публікації

foto-gryshhenko

Грищенко Андрій Анатолійович

Доцент, кандидат економічних наук

кандидата економічних наук, доцент кафедри міжнародної економіки та економічної дипломатії Дипломатичної академії України при МЗС України
Публікації

img_1362

Завадська Юлія Сергіївна

Викладач, кандидат економічних наук

кандидата економічних наук, викладача кафедри міжнародної економіки та економічної дипломатії Дипломатичної академії України при МЗС України
Публікації

Нормативно-варіативний цикл дисциплін кафедриДисципліни спеціалізації
 • Економічна дипломатія
 • Світова економіка і міжнародні економічні відносини
 • Національні стратегії міжнародного розвитку
 • Зовнішньоекономічна діяльність України
 • Міжнародна конкурентоспроможність
 • Сучасний світовий економічний порядок
 • Практична дипломатія зовнішньоекономічної діяльності України
 • Сучасні моделі і методи економічної дипломатії
 • Багатостороння дипломатія в міжнародній торгівлі
 • Економічна експертиза експортно-імпортних операцій
 • Практика роботи служби економічного радника
 • Міжнародні фінанси і іноземні інвестиції
 • Міжнародний бізнес
 • Міжнародний економічний менеджмент
 • Засоби торговельного захисту
 • Аналіз ринку країни перебування
 • Стратегія і тактика економічної дипломатії

Наукова робота професорсько-викладацького складу кафедри спрямована на дослідження актуальних проблем розвитку міжнародних економічних відносин та міжнародного бізнесу в умовах інноваційної економіки. Провідним напрямом розвитку кафедри є нарощування її потенціалу як аналітичного центру. Актуальність тематики наукових досліджень кафедри, її прикладний характер зумовлені, насамперед, специфікою взаємодії Дипломатичної академії із Міністерством закордонних справ України: наукова та науково-дослідна, бюджетна і позабюджетна тематика визначаються Міністерством; навчальні робочі програми включають розділи, запропоновані Міністерством; дипломні і курсові роботи виконуються під його контролем та за напрямами, що визначаються Міністерством. Ним затверджуються програми практики, і сама практика організується за його участі. Пріоритетними напрямками досліджень кафедри згідно із загальною для Академії темою  – від дипломних робіт до монографій – є наступні:

 • національні економічні стратегії розвитку в глобальному середовищі;
 • дипломатичне забезпечення конкурентоспроможності економіки в умовах глобалізації;
 • актуальні питання міжнародної економічної безпеки та дипломатія їхнього вирішення;
 • дипломатичне забезпечення міжнародного науково-технічного співробітництва в умовах інноваційної економіки;
 • взаємодія урядів і транснаціональних корпорацій: дипломатичний супровід;
 • дипломатичне забезпечення паритетності економічних відносин у контексті глобального економічного розвитку;
 • роль дипломатії у розвитку процесів міжнародної економічної інтеграції і глобалізації;
 • дипломатичний супровід впровадження кластерних моделей регіонального розвитку;
 • еволюція економічної дипломатії в Україні;
 • інституціональний аспект економічної дипломатії в Україні та напрямки її удосконалення.

Професійно-викладацький склад кафедри характеризується високим якісним складом. На першому етапі розбудови кафедри високий рівень підготовки спеціалістів забезпечує професорсько-викладацький склад, який налічує 12 осіб, у тім числі, 2 доктора наук, 2 професорів, 10 кандидатів наук, доцентів. Серед викладачів кафедри Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції В.Т.Пятницький, академік НАН України Ю.М.Пахомов, Надзвичайний і Повноважний Посол України В.Я.Маштабей. Лекції на запрошення у межах програми читають видатні державні діячі, політики, Посли іноземних держав. 90% викладачів кафедри вільно володіють англійською та іншими іноземними мовами і мають досвід викладання економічних дисциплін цими мовами, як в Україні, так і за кордоном.

Орієнтовна тематика курсових і магістерських робіт на 2015-2016 р.

img_7091

ГРУЩИНСЬКА Наталія Миколаївна

Доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри

 • Грущинська Н.М. Потенціали України і Туреччини в глобальному просторі конкуренції та стратегії// Монографія. Україна – Туреччина: історія, політика, економіка, право, дипломатія, культура: Вид. друге, доповнене/ В.І. Сергійчук, Н.О. Татаренко та ін. – К.: Укр.письменник, 2015 – 550 с.
 • Грущинська Н.М.Українсько-французькі економічні відносини в контексті активізації євроінтеграційного курсу України. Колективна україно-французька монографія, 1 д.а – 2015 р.
 • Grushchinska N. Evolution of Ukraine’s economy international specialization: from Neolithic age to present time// Scientific journal “ScienceRise” - Volume 5/3 (10), - 2015 - с.16-19
 • Грущинська Н.М.Передумови формування спеціалізації України в умовах первинного географічного поділу праці// Молодий вчений - № 4(19) – 2015 р. – с.57-62
 • Грущинська Н.М.Геоекономічна конкуренція як наслідок сучасного світового економічного порядку// Стратегія розвитку України - №1 2015 р. – с.43 – 50
 • Грущинська Н.М.Геоекономічні процеси країн Південно-Східної Азії в сучасних світових умовах // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. - Випуск 10 - с.32-36 – 2015 р.
 • Грущинська Н.М.Зовнішньоторговельні операції. Навчальний посібник ДАУ, 2014 р. – 260 с.
 • Грущинська Н.М. Розвиток сучасного світового господарства в процесах формування нового світового економічного порядку. колективна монографія «економіка україни та світу у ххі столітті: наукові прогнози» - м. Чернігів, 2014 рік. – 1 д.а.
 • Грущинська Н.М. Засоби діагностики якості знань з економічної дипломатії. Практикум// Татаренко Н.О, Грущинська Н.М., Маштабей В.Я. та ін. – Київ: ДАУ, 2014 – 339 с.
 • Грущинська Н.М. Технологічні трансформації економіки України в умовах сучасних глобальних процесів Стратегія розвитку України: наук.журнал – К.: НАУ, 2014 - №1 – С.43 – 49
 • Грущинська Н.М. Трансформація вимог формування нового економічного порядку Стратегія розвитку України: наук.журнал – К.: НАУ, 2014 - №2 –С.40 – 45
 • Грущинська Н.М. Економічна дипломатія в сучасних геоекономічних процесах формування світового порядку. Академічний огляд: наук.журнал. - №2. С.45-52
 • Грущинська Н.М. Глобалізаційні трансформації сучасної цивілізації Інтелект – XXI, 2014 р. – С.7 - 12
 • Грущинська Н. М. Міжнародна спеціалізація економіки України в умовах глобальної конкуренції / Н. М. Грущинська. – У. : Вітас, 2013. – 545 с. (індивідуальна монографія).
 • Грущинская Н. Н. Идентичность интеграционных и дезинтеграционных процессов в условиях глобальной трансформации современной цивилизации /Н.Н. Грущинская – К.: НПП “Издательство “Наукова думка” НАН Украины”. – с.502 – 516. – 2013 г. (колективна монографія).
 • Грущинская Н. Н. Информационные трансформации в современных глобализационных процессах – г. Москва – (1,5 п.л.) (колективна монографія).
 • Gruschinska N. Priority international specialization ukraine while strengthening national competitiveness (спільна литовсько-українська монографія). (1,5 д.а.)
 • Грущинська Н. М. Міжнародний досвід формування структури спеціалізації національних економік в умовах глобальних технологічних трансформацій / Н.М. Грущинська // Економічний часопис - №3-4 (1) – 2013 р.
 • Gruschinska N. Priority international specialization Ukraine while strengthening national competitiveness/ Н. М. Грущинська // Кримський економічний вісник. –1 (01) - с. 112-115 (стаття на англійській мові).
 • Грущинська Н. М. Модернізація інституційного базису реалізації експортно-інноваційної моделі міжнародної спеціалізації. // Наукові праці НДФІ – Випуск 4(61) - С.181-186.
 • Грущинська Н.М. Development tendencies of Ukrainian-Israeli relations in the context of Ukrainian geo-economic priorities // Журнал “Молодий вчений” – листопад 2013 р. (стаття на англійській мові)
 • 1. Грущинская Н. Н. Информационные трансформации в современных глобализационных процессах. – Монографія “Гуманитарное знание в XXI в.: значение, тенденции и перспективы” – г. Москва – (1,5 п.л.) (колективна монографія).
 • Грущинская Н. Н. Влияние интеграционного фактора взаимодополнения на развитие национальной экономики Украины и Российской федерации в условиях глобальных технологических трансформаций / Н. Н. Грущинская // Сборник научных статей Воронежкого университета – Воронеж, 2013.
 • Gruschinska N. M. Трансформационные процессы экономики Украины в условиях глобального развития / N. M. Gruschinska // Proceedings of materials of international scientific-practical conference dedicated to the 60th birth Anniversary of Professor George Tsereteli. National economies and globalization, 26–27 June, 2013. – Tbilisi : Publishing House of Paata Gugushvili Institute of Economics of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, 2013.
 • Грущинская Н. Н. Технологическая составляющая национальной экономики как основа ее конкурентоспособности / Н. Н. Грущинская // Российское предпринимательство. – 2012. – № 17 (215). – С. 134–140. (0,3 д. а.)
 • Грущинская Н. Н. Международное разделение труда в трансформационных процессах глобальной интеграции / Н. Н. Грущинская // Сборник научных статей по материалам Международной научно-практической конференции «Электоральные и трансформационные процессы в России и в мире» – Воронеж, 2012. – С.30-36 (0,3 д.а.)
 • Gruschinska N. M. National Economies and globalization / N. M. Gruschinska // Proceedings of materials of international scientific-practical conference dedicated to the 60th birth Anniversary of Professor George Tsereteli. National economies and globalization, 28–29 June, 2012. – Tbilisi : Publishing House of Paata Gugushvili Institute of Economics of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, 2012. – Р. 233-238 (0,4 д.а.
 • Грущинська Н. М. Міжнародна спеціалізація економіки України в умовах глобальних економічних трансформацій / Н. М. Грущинська. – К. : Стилос, 2011. – 346 с. (14,4 д. а.) (індивідуальна монографія)
 • Грущинская Н. Н. Развитие экономического потенциала Украины с учетом внешнеэкономического сотрудничества с Российской Федерацией / Н. Н. Грущинская // Россия и новые государства Евразии / ИМЭМО РАН. – М., 2011. – С. 57–64. (0,6 д.а.)
 • Грущинская Н. Н. Экспортно-инновационная специализация национальной экономики в условиях технологических преобразований / Н. Н. Грущинская // Экономика. Социология. Право : науч. журнал. – М., 2011. – С. 43–45. (0,3 д.а.)
 • Gruschinska N. M. Export potential of the competitive advantages of the Ukrainian economy / N. M. Gruschinska // Nauka i studia : [зб. наук. праць]. – Poland, 2011. – S. 75–86. (1,2 д.а.)
 • Грущинська Н.М. Міжнародна конкурентоспроможність. Конспект лекцій К.: ДАУ, 2016 – 312 с.
 • Грущинська Н.М. Формування інформаційного суспільства в умовах необхідності забезпечення безпеки національної економіки //Науковий вісник ДАУ. Частина 3, 23 випуск. Серія “Економічні науки” – 2016 – С.48 - 54
 • Грущинська Н.М. Значення торговельної дипломатії в організації експорту української продукції до ЄС// Стратегічна панорама. Щоквартальний науково-рактичний журнал Національного інституту стратегічних досліджень - №1, 2016 – с. 51-57
 • Грущинська Н.М., Татаренко Н.О., Кончин В.І., Перепелиця Торгова війна з Російською Федерацією: оцінка потенціалу географічної диверсифікації експорту України з метою нівелювання ризиків торговельних відносин з РФ// Науковий вісник ДАУ. Частина 3, 23 випуск. Серія “Економічні науки” , 2016 – С.218- 238
 • Грущинська Н.М. Геоекономічні процеси країн Південно-Східної Азії в сучасних світових умовах// Науковий вісник міжнародного гуманітарного університету. Серія: Економіка і менеджмент. – Одеса. – 2016 - С.32-36
 • Грущинська Н.М.Економічна дипломатія як потужний інструмент подолання конфліктогенності країн// Економічний Нобелевський вісник. – Дніпро. - №1 (9), - 2016 – С.85 - 91
 • Грущинська Н.М. Антикризова політика економічної дипломатії// Scientific Researches -№3 – 2016 – С.38-43
 • Грущинська Н.М. Геоекономічна стратегія в умовах міжнародної конкурентоспроможності// Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: міжнародні економічні відносини та світове господарство – Ужгород – Випуск 9 – 2016 - С.30-33
 • Грущинська Н.М. Європейські тенденції розвитку франчайзингу в Україні// Журнал Міжнародні відносини. Серія “Економічні науки”, - №8 – 2016 р. – КІМО – http://journals.iir.kiev.ua/index.php/ec-n/issue/view
 • Грущинська Н.М. Вплив поведінкової економіки на внутрішні та зовнішні геоекономічні процеси // The Chinese Journal of International Politics
 • Грущинська Н.М. Зміни економічної системи країни під впливом геоекономічних тенденцій // International Agency for Development of Culture, Education and Science Australia
6

Татаренко Наталія Олексіївна

Кандидат економічних наук, професор

 • Ukraine’s position in the European Economy / Convergence and divergence in Europe: Polish and Ukrainian Cases, 2013.
 • Стратегии национального развития в контексте формирования нового мирового порядка, 2012.
 • Економічний контент дипломатії, 2012.
 • Національні економічні інтереси: культурні виміри і глобальний контексті, 2012.
 • National Economic Interests: Cultural Dimensions and Global Context, 2012.
 • Дипломатія як спосіб життя, 2012.
 • Специфічні основи сучасної реструктуризації глобального простору, 2012.
 • Соціальна компонента міжнародної стійкості національних економік, 2011.
 • Сценарії глобалізації: варіативність концепцій і реалії, 2011.
 • Національна економічна ідеологія як об’єкт глобального впливу, 2011.
 • Концептуальні виклики стратегії модернізації національної економіки України, 2011.
 • Державна власність і економічна політика у глобальному антикризовому контексті, 2010.
 • Глобальні виклики і завдання державного управління (на прикладі Франції), 2009.
 • Ksztaltowanie pozicji Ukrainy w gospodarcee uropejskiej / Konwergencja modeli ekonomicznych: Polska i Ukraina, 2009.
 • Позиціонування України у європейській економіці / У колективній українсько-польській монографії «Конвергенция экономических моделей Польши и Украины», 2008.
 • Цивілізаційно-ментальне підґрунтя процесів монополізації у світовій та національних економіках, 2007.
 • Виклики глобалізації і загальнонаціональна ідея, 2006.
 • Національна мобілізаційна модель економічного розвитку як відповідь на виклики глобалізації, 2006.
 • Соціальний компонент формування конкурентоспроможності в умовах глобалізації, 2006.
 • Глобальні виклики і мобілізаційні моделі, 2005.
 • Автаркія і домінування в контексті глобалізаційних процесів, 2004.
 • Українська економічна модель розвитку: підстави для оптимізму, 2004.
 • Економічний націоналізм як методологічна основа мобілізаційної моделі розвитку, 2003.
 • Глобализация как модель трансформации цивилизационных пространств / В коллективной монографии ИМЭМО НАН Украины: Цивилизационные модели современности и их исторические корни, 2002.
 • Шляхи розвитку національних економік у глобальному середовищі / В колективній монографії: Стратегії економічного розвитку в умовах глобалізації, 2002.
 • Теорії інвестицій / В: ЕЕ (Економічна енциклопедія). Том 3, 2002.
 • Історія економічних учень / Підручник, 2000.
 • Теорії інвестицій / Навчальний посібник, 2000.
 • Татаренко Н.О. Витоки етатизму економічної моделі розвитку Туреччини // в колективній монографії Україна – Туреччина : історія, політика, економіка, право, дипломатія, культура: Монографія / В.І. Сергійчук, Н.О. Татаренко та ін. – К.: Укр. Письменник, 2014. – С. 115-128.
 • Татаренко Н.О. Засоби діагностики якості знань з економічної дипломатії. Практикум// Татаренко Н.О, Грущинська Н.М., Маштабей В.Я. та ін. – Київ: ДАУ, 2014 – 339 с.
 • Татаренко Н.О. Contemporary Models of Economic Diplomacy and Personnel Policy at the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine //Зовнішні справи: суспільно-політичний журнал / засновник МЗС України, ДАУ при МЗС України. – К., 2014. – №7. - С. 32-35.
 • Татаренко Н.О. Сучасна модель економічної дипломатії та кадрова політика МЗС України // Зовнішні справи: суспільно-політичний журнал / засновник МЗС України, ДАУ при МЗС України. – К., 2014. – №7. - С. 28-31.
 • Татаренко Н.О. Реструктуризація глобального простору і завдання економічної дипломатії// Стратегія розвитку України: наук. журнал – К.: НАУ, 2014. – №2. – С. 3-7.
 • Татаренко Н.О. Хвиля лібералізації в Туреччині, як чинник відродження етатизму //Стратегія розвитку України: наук. журнал – К.: НАУ, 2014. – №3.
 • Татаренко Н.О. Туреччина: модернізаційні проекти і етатизм// Науковий вісник Дипломатичної академії України при МЗС України – К.: ДАУ, 2014. – №21.
Маштабей

Маштабей Віктор Якович

Доцент, кандидат економічних наук

 • Практика и проблемы патентно-лицензионной деятельности стран-членов СЭВ, 1980.
 • Развитие научно-технической интеграции стран-членов СЭВ, 1981.
 • Пути повышения конкурентоспособности экспортной продукции (научно-технический аспект), 1988.
 • Анализ и обеспечение научно-технической конкурентноспособности производства на экспорт (организац.-эконом. аспект), 1993.
 • Экспортный маркетинг, 1995.
 • Проблеми та перспективи інтеграції України до ЄС, 2000.
 • АСЕАН – зміна принципів, 2008.
 • Економічний ривок тобі, Україно!, 2012.
 • Проблеми та перспективи зовнішньоекономічної діяльності України, 2012.
 • Маштабей В.Я. Економічна дипломатія Туреччини: характерні риси// Стратегія розвитку: наук. журн. К.: НАУ, 2014. – №3. – С. 97-99
 • Маштабей В.Я. Made in the World, або Еволюція світової торгівлі та її виклики щодо України// Зовнішні справи: суспільно-політичний журнал / засновник МЗС України, ДАУ при МЗС України. – К., 2015. – №2. - С. 16-21.
 • Маштабей В.Я. Сильними послів роблять сильні обставини// Зовнішні справи: суспільно-політичний журнал / засновник МЗС України, ДАУ при МЗС України. – К., 2014. – №12. - С. 12-16.
Руденко

Руденко Наталя Валентинівна

Доцент, кандидат економічних наук

 • Вплив зовнішньої трудової міграції на розвиток національних ринків праці, 2010.
 • Сучасні економічні системи: концептуальні підходи, 2010.
 • Вплив світової економічної кризи на розвиток ринку праці в Україні, 2010.
 • Пряме іноземне інвестування: сучасний стан та перспективи розвитку, 2011.
 • Вплив глобалізації світової економіки на розвиток національних ринків праці, 2011.
 • Діяльність транснаціональних корпорацій в транскордонному екологічному просторі, 2011.
 • Вплив іноземного інвестування на розвиток фінансового сектору України, 2012.
 • Національні інтереси як фактор співробітництва України та Росії, 2012.
 • Зайнятість населення у контексті інтеграційної перспективи, 2012.
 • Грошові трансферти трудових мігрантів в контексті інвестицій в економіку, 2013.
БРИКОВА

Брикова Ірина Володимирівна

Доцент, кандидат економічних наук

 • Регіональна інноваційна система як основа підвищення міжнародного конкурентного статусу національних регіонів, 2006.
 • Regional Innovation System as the basis for elevating the international competitive status of national regions, 2006.
 • Концепція міжнародної конкурентоспроможності національного регіону та її практичний вимір, 2006.
 • Національна інноваційна система як нова мегаінституція глобального економічного середовища, 2006.
 • Венчурне фінансування як ключовий механізм комерціалізації інновацій в межах регіональної інноваційної системи, 2007.
 • Детермінанти міжнародної конкурентоспроможності національних регіонів в глобальному економічному просторі, 2007.
 • Репозиціонування національних регіонів в системі глобальних конкурентних відносин, 2007.
 • Ключові фактори формування інноваційних конкурентних переваг національних регіонів в умовах становлення економіки знань, 2007.
 • Реалізація інноваційної кластерної моделі в умовах глобальних викликів (на прикладі ОАЕ), 2009.
 • Трансформація економічної природи соціальних послуг на постіндустріальному етапі розвитку світового господарства, 2009.
 • Конкурентоспроможні кластери як основа формування регіональних інноваційних систем країн світу, 2011.
 • Роль креативних регіонів у підвищенні міжнародної конкурентоспроможності країн в умовах глобалізації, 2011.
 • Роль метрополістичних інноваційних систем в реалізації національних конкурентних переваг, 2011.
 • Механізм реалізації кластерного потенціалу регіонів України, 2012.
Паникар

Панікар Герман Юрійович

Доцент, кандидат економічних наук

 • Інвестиційні ризики: їх характеристика та вплив на процес іноземного інвестування, 2000.
 • Механізм формування інвестиційного іміджу регіону, 2001.
 • Розвиток суспільно-приватного партнерства як необхідна умова реалізації ефективної політики залучення прямих іноземних інвестицій, 2002.
 • Сучасні методи розробки регіональної політики залучення прямих іноземних інвестицій, 2003.
 • Посилення державно-приватного партнерства в умовах глобалізації, 2010.
 • Позитивні та негативні наслідки децентралізації політики залучення прямих іноземних інвестицій, 2010.
 • Державно-приватне партнерство: зарубіжний досвід та можливість його використання для України, 2011.
 • Економічне партнерство США та Китаю в умовах глобалізації, 2011.
 • Кластерна політика як основа зростання конкурентоспроможності держави // Актуальні проблеми міжнародних відносин, 2012.
 • Зарубіжний досвід посилення конкурентоспроможності на основі кластерної стратегії, 2012.
Мартинюк

Мартинюк Олена Віталіївна

Доцент, кандидат економічних наук

 • Місце і роль України на міжнародному ринку інвестиційного капіталу, 2012.
 • Україна і світ (країни/території світу, показники соціально-економічного розвитку, зв’язки з Україною, офіційні контакти), 2011.
 • Наукова складова викладання фахової дисципліни «Міжнародна економічна діяльність України», 2011.
 • Стратегії розвитку освітніх систем країн світу, 2011.
 • Тенденції розвитку бізнес-освіти в Україні та світі / У колективній монографії «Економічні аспекти проблем розвитку вищої освіти в Україні», 2010.
 • Intedration of Ukraine in the world market of educational services in the conditions of internazionalization of educational activity, 2010.
 • Mehanism of financing of market of educational services, 2010.
 • Менеджмент соціальної сфери, 2010.
 • Розвиток вищої освіти України в контексті інтернаціоналізації ринку праці / У колективній монографії «Економічні основи інноваційного розвитку вищих навчальних закладів України», 2009.
 • Україна на світових ринках робочої сили в умовах інтернаціоналізації відпливу умів, 2008.
 • Use of Modern Information Technologies in Higer Education, 2007.
 • Трансформація форм та методів захисту національного ринку від недобросовісної конкуренції, 2005.
кончин вадим

Кончин Вадим Ігорович

Доцент, кандидат економічних наук

 • 1. Кончин В., Горбань Ю. Модель стаціонарного бандита в українській економіці в контексті реалізації інтеграційних векторів розвитку // Стратегія розвитку України (економіка,соціологія, право). – 2014. – №3. – С. 78-84.
 • 2. Кончин В., Бельянська А. Проблеми зовнішньої заборгованості США та вплив чинників реальної економіки, монетарної та фіскальної політики та фінансового сектора // Стратегія розвитку України (економіка,соціологія, право). – 2014. – № 2. – С. 122-139.
 • 3. Ложачевська О., Кончин В., Новикова М. та ін. Управління міжнародною конкурентоспроможністю підприємства / Навчальний посібник. – К.: НАУ, 2014. – 400 с. (З грифом МОН України. Лист №1/ 11-12179 від 30.07.2013 р.)
 • 4. Кончин В. Міжнародна економіка / Методичні рекомендації до практичних занять та виконання домашнього завдання і курсової роботи для студентів за напрямом підготовки 6.030503 «Міжнародна економіка». – К.: НАУ, 2015. – 164 с.
 • 5. Кончин В. Проблеми вибору Україною режиму валютного курсу в контексті її європейської економічної інтеграції та співпраці з МВФ // Сучасні проблеми глобальних процесів у світовій економіці: VIIІ міжнар. наук.-практ. конф., 8 листопада 2013 р.: тези доп. – К., 2013. – С. 30-41.
 • 6. Кончин В. Секторальний підхід ведення господарської діяльності суб’єктами бізнесу як умова підвищення конкурентоспроможності української економіки // Сучасні проблеми глобальних процесів у світовій економіці: VII міжнар. наук.- практ. конф., 7-8 листопада 2012 р.: тези доп. – К.:НАУ, 2012. – С. 89-93.
 • 7. Кончин В., Максименко М. Суверенна боргова криза ЄС: моделювання тимчасових рівноваг у межах теорії ігор // Економічний часопис -ХХІ. – 2012. – № 5-6. – С. 13-17.
 • 8. Кончин В. Інноваційно-інвестиційна модель розвитку української економіки: ілюзія чи реальність? // Стратегія розвитку України (економіка,соціологія, право). – 2012. – №4. – С. 100-112.
 • 9. Кончин В., Максименко М. Боргова криза в Єврозоні та оцінка ризиків для спільного ринку ЄС // Конвергенція економік України та Європейського Союзу: проблеми і перспективи: зб. наук. праць Національного Університету «Києво-Могилянська Академія» та Центру ім. Жана Моне з європейських студій. – К.: Університетське видавництво «Пульсари», 2012. – С. 77-92.
 • 10. Кончин В.І, Савчук К.Д. Інституційне регулювання транснаціонального суперництва в глобальному нафтогазовому бізнесі: уроки минулого та сучасний стан // Формування ринкової економіки: зб. наук. праць. – К.: КНЕУ, 2012. – Вип. 27. – С. 74-90.
 • 11. Кончин В., Максименко М. Причини та прояви боргової кризи в ЄС і суперницькі підходи антикризової політики // Вісник Київського інституту бізнесу та технологій: зб. наук. праць. – К.: КІБіТ, 2012. – № 2 (18). –С. 19-30.
 • 12. Зони вільної торгівлі та мультигравітаційна регіональна торговельна модель України: перспективи розвитку // Стратегія розвитку України (економіка, соціологія, право). – 2012. – № 2. – С. 85-106.
 • 13. Волатильність економічних циклів у світовому господарстві та перспективи відновлення глобальної економічної рівноваги // Вісник Тернопільського Національного економічного університету. – 2011. – Вип. 5-2. – С. 158-175.
 • 14. Konchyn, V. European countries with a diagnosis of financial default: expectancy and fear of its announcement in Ukraine // Економічний часопис-XXI. – 2011. – №5-6. – С. 21-26.
 • 15. Konchyn, V. Economic Cycle Volatility in the World Economy and Prospects for Global Economic Equilibrium Recovery // Journal of Global Economy. – 2011. – V. 7 (№ 4). – Р. 227-248.
 • 16. Кончин В., Совер О. «Глибока і всеохоплююча зона вільної торгівлі» між ЄС та Україною: якісна оцінка ефективності її положень та кількісний аналіз впливу митних тарифів на двосторонню торгівлю товарами// Стратегія розвитку України (економіка, соціологія, право). – 2011. – №4. – С. 101-113.
 • 17. Кончин В. Методичні підходи до оцінки фінансового стану та вибору фінансової стратегії компаній // Конкурентоспроможність в умовах глобалізації: реалії, проблеми та перспективи: П’ята міжнар. наук.- практ. конф., 2-3 червня 2011 р.: тези доп. – Житомир, 2011. – С. 215-233.
 • 18. Кончин В. Конкурентоспроможність економічних територій та глобальні виробничі мережі: перспективи відходу України від етноцентричного принципу побудови економіки // Стратегія розвитку України (економіка, соціологія, право). – 2011. – № 2. – С. 85-91.
 • 19. Кончин В., Ситник І. Ефект зростаючих скалярних доходів: можливості його використання для України // Ефективна економіка. [Електронне наукове фахове видання]. – 2010. – № 9. – Режим доступу до журн.: http://www.economy.nayka.com.ua/index.php?operation=1&iid=306.
 • 20. Кончин В. Роль глобального економічного середовища та економічного добробуту у пом’якшенні нерівності доходів в світовій економіці // Вісник Київського інституту бізнесу та технологій: зб. наук. праць. – К.: КІБіТ, 2010. – № 3 (13). – С. 52-56.
 • 21. Кончин В. Геоекономічна експансія Кремля на теренах Європи та вимушена реалізація Україною динамічної просторової моделі ресурсної периферії // Вісник Тернопільського Національного економічного університету. – 2010. – Вип. 5-1. – С. 303-317.
 • 22. Кончин В. Європейські країни з діагнозом фінансового дефолту: політичні та економічні виторги чи структурні реформи у реальному секторі // Проблеми системного підходу в економіці: зб. наук. праць. – К.: НАУ, 2010. – Вип. 35. – С. 141-152.
 • 23. Кончин В. Геополітична та геоекономічна парадигма континентальної Європи та майбутнє України: як змінити код історії для українців? // Вісник Київського інституту бізнесу та технологій: зб. наук. праць. – К.: КІБіТ, 2010. – № 1 (13). – С. 5-9.
Фото_Яценко

Яценко Ольга Миколаївна

Доктор економічних наук, професор

 • Монографії, розділи в інших наукових виданнях
 • 1. Яценко О. М. Економіко-правові засади конкуренції в умовах лібералізації світової торгівлі / О. М. Яценко // Конкурентоспроможність підприємств в умовах ринкової економіки: у 3-х томах: Том 2: Теоретико-методологічні основи конкурентоспроможності: [монографія] / [В. І. Гавриш, О. М. Яценко, В. І. Перебийніс, ін.]; за заг.ред. В. С. Ніценка, О.В. Захарченка, М.А. Зайця. – Одеса: ВМВ, 2015. – 174 с. (особистий внесок – п. 3.1 «Генезис теорій конкурентних переваг» та п.3.2. «Конститутивні домінанти та сучасна парадигма забезпечення конкурентних переваг суб’єктів та об’єктів економіки». – С. 45 – 65. 1,5 д.а.
 • Статті у міжнародних виданнях
 • 2. Яценко О. Н. Глобализация агропродовольственного рынка: теоретический аспект / О. Н. Яценко // Actual Economic Problems Under Globalization: Мaterials of Reports at The International Scientific-Practical Conference Held at Paata Gugushvili Institute of Economics of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University in 2011. – Tbilisi, 2011. – P. 388 – 394. (0,5 д.а.).
 • 3. Yatsenko O. Methodological instruments of polyfunctional competitiveness evaluation (on the example of agriculture) / Olga Yatsenko // USA: The Advanced Science Journal. – 2011. – November. – С. 30 – 35. (0,4 д.а.).
 • 4. Яценко О. Н. Факторы и детерминанты феномена глобализации / О. Н. Яценко // National Economies and Globalization: Мaterials of Reports made at the International Scientific-Practical Conference Held at Paata Gugushvili Institute of Economics of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University in 2012. – Tbilisi, 2012. – T 1. – P. 65 – 72. (0,6 д.а.).
 • 5. Яценко О.Н. Инновационно-информационная составляющая развития отраслей сельского хозяйства как конкурентное преимущество страны / О.Н. Яценко // Прыроднае асяроддзе Палесся: асаблівасці і перспектывы развіцця: збор. Наук. Прац. Выпуск 5. – под общ. Ред. М. А. Міхальчука – Беларусь: “Альтернатива”, 2012. – С. 302-304. (0,4 д.а.).
 • 6. Yatsenko O. Current status and Ukrainian agricultural sector’s development trend in conditions of globalization / Olga Yatsenko, Yuliya Zavadska // Actual problems of economies of post-communist countries at current stage: Мaterials of Reports at The International Scientific-Practical Conference Held at Paata Gugushvili Institute of Economics of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University in 2013. – Tbilisi, 2013. – P. 84 – 87. (0,5 д.а.).
 • 7. Yatsenko O. Basic determinants of Ukraine’s success under conditions of global economy: sector aspect / Olga Yatsenko // Beekeeping and Global Challenges: Мaterials of Reports at The Global Scientific- Conference: XXXXIII International Apicultural Congress: 29 September - 04 October 2013. – Kyiv: NGO “Brotherhood of Ukrainian Beekeepers”, 2013. – P. 144. (0,2 д.а.).
 • 8. Tsyhankova T. Global transformations of international organic agrofood markets / Tetyana Tsyhankova, Olga Yatsenko, Yulya Zavadska // Scientific Journal “Management Theory and Studies for Rural Business and Infrastructure Development” / Aleksandras Stulginskis University and Lithuanian Institute of Agrarian Economics. – Kaunas – Vilnius, 2014. – Vol. 36. – No.2, 3. – P. 425 – 434. (0,9 д.а.).
 • 9. Яценко О. Н. Доминанты и перспективы развития международного туристического бизнеса / О. Н. Яценко, Е. А. Паевская // International scientific journal "Progress"– Tbilisi, 2014. – № 3-4. – С. 34 – 40. (0,7 д.а.).
 • 10. Яценко О. Н. Торговая политика и необходимость дальнейшей институционализации агропродовольственного рынка / О. Н. Яценко// Общество и государство: актуальные проблемы управления: материалы международ. научн. конф. (15 ноября 2014 г.) – Тбилиси, Грузия: Изд-тво «Прогресс», 2014. – С. 32-34. (0,3 д.а.).
 • 11. Яценко О. Международная торговля органической агропродовольственной продукцией / О. Яценко, Г. Радзявичюс, Ю. Завадская // Economic growth in conditions of globalization: Intern. Scientific and Practical Conf. 9-th ed., oct. 16-17, 2014: (in 2 vol) scientific com.: Stratan Alexandru (et.al.).- ISBN 978-9975-4185-0-8. Vol.1, 2014.- 368 p.- Antetit.: Nat. Inst. for Economic Research, Acad. of Sciences of Moldova. – С. 293–297. (0,5 д.а.).
 • 12. Яценко О. Н. Идентификация качества регионального развития в контексте евроинтеграционных процессов в национальной экономике / О. Н. Яценко // International scientific journal "Progress"– Tbilisi, 2015. – № 1-2. – С. 42-48. (0,6 д.а.).
 • 13. Яценко О. Н. Механизмы регулирования международной торговли органическими продуктами / О. Н. Яценко, А. С. Овчаренко // International scientific journal "Progress"– Tbilisi, 2015. – № 3-4. – С. 30-35. (0,6 д.а.).
 • 14. Яценко О. Н. Торговые меры защиты внутренних товарных рынков / О. Н. Яценко // Социальные проблемы и государственное управление: материалы международ. научн. конф. (50.05.2015 г.) – Тбилиси, Грузия: Международное изд-тво «Прогресс», 2015. – С. 33-35. (0,3 д.а.).
 • Статті у наукових фахових виданнях
 • 15. Яценко О. М. Методологічні засади глобалізації, її фактори і детермінанти / О. М. Яценко // Економіка АПК. – 2011. – № 11. – С. 144 – 152. (0,5 д.а.).
 • 16. Яценко О. М. Конкурентні позиції країн провідних виробників продукції бджільництва / О. М. Яценко // Вісн. ЖНАЕУ. – 2011. – № 1. – С. 225 – 247. (1,3 д.а.).
 • 17. Яценко О. М. Кластеризація як стратегічний напрям формування конкурентних переваг бджільництва України / О. М. Яценко // Вісн. ЖНАЕУ. – 2011. – № 2 (29), т.2. – С.194-212. (1,1 д.а.).
 • 18. Яценко О. М. Конкурентоспроможність галузей сільського господарства в умовах глобалізації ринку продовольства / Яценко О.М. // Економіка АПК. - 2013. - № 1. - С. 31 / О. М. Яценко // Економіка АПК. – 2013. – № 1. – С. 31 – 38. (0,6 д.а.).
 • 19. Яценко О. М. Об’єктивні чинники та еволюційні зміни у теорії конкурентних переваг / О. М. Яценко // Вісн. ЖНАЕУ. – 2012. – № 1. – С. 171 – 181. (0,7 д.а.).
 • 20. Яценко О. М. Кон’юнктура світового ринку продукції бджільництва та тенденції розвитку зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів господарювання України / О. М. Яценко, М. М. Перелигін // Наук. вісн. НУБіПУ. Серія. Економіка, аграрний менеджмент та бізнес. – 2012. – Вип. 177, ч. 4. – С. 261 – 270. (0,6 д.а.).
 • 21. Яценко О. М. Вплив глобалізації на тенденції розвитку вітчизняного ринку бджільництва / О. М. Яценко // Вісн. ЖНАЕУ. – 2012. – № 2. – С. 280 – 295. (0,8 д.а.).
 • 22. Яценко О. М. Ринкові перетворення та стратегічні пріоритети розвитку аграрного сектора економіки / О. М. Яценко // Україна: аспекти праці: науково-виробничий журнал. – 2013. – № 2. – С. 41 – 47. (0,6 д.а.).
 • 23. Яценко О. М. Імперативи глобалізації агропродовольчих ринків / О. М. Яценко // Наук. вісн. Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія. Економічні науки. – 2013. – № 4 (253). – С. 27 – 39. (0,9 д.а.).
 • 24. Яценко О. М. Глобалізаційні детермінанти розвитку сировинних ринків / О. М. Яценко // Журнал «Міжнародна економічна політика». – 2013. – № 2 (19). – С. 66 – 100. (1,8 д.а.).
 • 25. Яценко О. М. Міжнародна торгівля плодово-овочевою продукцією в умовах динамізації конкурентного середовища / О. М. Яценко, І. Ю. Тіміна // Науково-практичний збірник «Продуктивність агропромислового виробництва». – 2014. – № 26. – С. 97 – 106. (0,6 д.а.). (Засновник та видавець НДІ „Украгропромпродуктивність” УДК 338.43.01(477)
 • 26. Яценко О. М. Розвиток експортного потенціалу аграрного сектору економіки України в умовах глобалізації / О. М. Яценко, Н. Г. Невзгляд, А.Г. Невзгляд // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право: Науковий журнал. Серія: Економічні науки.– 2015. – № 3 (80). С. 39-48.
foto-gryshhenko

Грищенко Андрій Анатолійович

Доцент, кандидат економічних наук

 • Економіко-правові форми транснаціональних корпорацій //Зб. наук. пр. Вип. 30 / Відп. ред. В.Є.Новицький. – К.: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 2001., С. 13-19. – 217 с. (Фахове видання)
 • Основні економічні ознаки транснаціональних корпорацій //Стратегія економічного розвитку України. Наук. зб. – Вип. 7 / Голов. ред. О.П. Степанов. – К.: КНЕУ, 2001., С. 375-382. – 632 с. (Фахове видання)
 • Актуальні проблеми формування інвестиційного клімату для ТНК \\Зб. наук. пр. Вип. 32 / Відп. ред. В.Є.Новицький. – К.: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 2002., С. 183-196. – 249 с. (Фахове видання)
 • Роль ТНК в поширені сучасних технологій //Національна економічна стратегія в умовах глобалізації та регіоналізації // Мат-ли. наук. конф., м. Київ, 21 жовтня 2002 р. – К.: ІСЕМВ НАН України, 2002., С. 25-29. – 74 с.
 • Співробітництво з ТНК в контексті вступу України до СОТ// Актуальні проблеми розвитку відкритої економіки // Мат-ли. Наук. конф., м. Київ, 12 лютого 2002 р. - К.: ІСЕМВ НАН України, 2002., С. 9-11. – 33 с.
 • ТНК у процесах трансформації світової економіки// Вісник Академії митної служби України // Дніпропетровськ, 2003. – №2 (18)., С. 29-33. – 119 с. (Фахове видання)
 • ТНК в процесах трансформації світової економіки// Стратегія розвитку України (економіка, соціологія, право): Наук. жур. – Вип. 1/Голов. ред. О.П. Степанов. – К.: НАУ, 2003., С. 362-367. – 643 с. (Фахове видання)
 • Вплив ТНК на формування обличчя національної економіки України Зб. наук. пр. Вип. 37 / Відп. ред. В.Є.Новицький. – К.: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, 2003., С. 82-90. – 248 с. (Фахове видання)
 • Сучасний рух капіталів та діяльність ТНК як фактор інституційної діяльності трансформаційних економік //Інституційні засади інноваційної економіки: міжнародний досвід та вітчизняна практика: Монографія / А.С.Аблов, О.С.Довгий, Л.П.Гальперіна та ін.; За заг. ред. В.Є. Новицького. – К.: Книжкове вид-во НАУ, 2005., С. 29-42. – 200 с.
 • Транснаціональний фактор у економічному зростанні транзитивних країн// Монографія. – К.: Видавництво НПУ імені М.П.Драгоманова, 2006. – 314 с.
 • Прямі іноземні інвестиції як чинник міжнародної інтеграції інноваційної діяльності країн з відкритою економікою// Спільний європейський економічний простір: гармонізація мегарегіональних суперечностей: Монографія; За заг. редакцією Д.Г. Лук’яненка, В.І. Чужикова. – К.: КНЕУ, 2007., C. 368-375. – 544с.
 • Інституційні основи координації транскордонного співробітництва України з Європейським Союзом// Податкові новації та стимули економічного розвитку: монографія / [Колектив авторів], кер. авт. колективу і наук. ред. Т.В. Калінеску. – Луганськ: вид-во СНУ ім. В. Даля, 2011. – 240 с.
 • Гармонізація податкової системи України до вимог ЄС. 4.4. Інституційні основи координації транскордонного співробітництва України з Європейським Союзом (стр. 145-154; 0,7 друк.арк.))
 • Сучасні тенденції світової економіки// Стратегія розвитку України (економіка, соціологія, право): Наук. журнал. – Вип. 3–4 / Голов. ред. О.П. Степанов. – К.: НАУ, 2004., С.159-167. – 812 с. (Фахове видання)
 • Забезпечення монетарної стабільності в умовах нерівномірного економічного зростання// Стратегія розвитку України (економіка, соціологія, право): Наук. журнал. – Вип. 1–2 / Голов. ред. О.П. Степанов. – К.: НАУ, 2004., С. 194-228. –732 с. (Фахове видання) О.Л. Яременко, С.Ю. Михайличенко, М.Л. Плахотник,М.О. Джус, Г.В. Пиявка, М.І. Рябокінь, Ю.В. Прозоров, С.В. Ткаченко
 • Інноваційна модель інтеграції економіки України до світового господарства// Актуальні проблеми економіки: теорія і практика. Вип. 1. – Київ: Європейський університет, 2005., С. 150 -159. – 320 с.
 • Форми координації інвестиційних стратегій корпорацій та держав в сучасних умовах глобалізації (на матеріалах нафтогазової промисловості)// Економічний простір: Збірник наукових праць. - № 11. Дніпропетровськ: ПДАБА, 2008., С. 18-29. – 230 с. (Фахове видання)
 • Стратегія інституційної інтеграції України у світову економіку// Економіка та підприємництво: Зб. наук. пр. молодих учених та аспірантів. Відп. ред. С.І. Дем’яненко. 2009., С. 35-41, Вип. 22. 1-328 (Фахове видання)
 • Інноваційні технології у лекційному курсі з міжнародної економіки// Вісник Черкаського університету, серія Педагогічних наук, випуск 157, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Черкаси, 2009., С. 52-57, – 184 с. (Фахове видання)
 • Умови реалізації національних економічних інтересів України в регулятивній системі СОТ// Актуальні проблеми економіки: науковий економічний журнал, Національна академія управління, №9(99), Київ, 2009, С. 19-27, – с. 310. (Фахове видання)
 • Інституційні основи економічної безпеки України в умовах лібералізації зовнішньоекономічної діяльності// Формування ринкової економіки. Збірник наукових праць., – К., КНЕУ, 2010, C. 314-326, – с. 620.
 • Міжнародна координація розвитку національних економік як умова попередження глобальних фінансово-економічних криз //Актуальні проблеми економіки: науковий економічний журнал, Національна академія управління, №9(111), Київ, 2010, С. 3-10, – с. 337. (Фахове видання)
 • Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності як умова захисту національних інтересів України// Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка». – 2010. – № 30. – С. 235-239, – с. 295.
 • Координація транскордонного співробітництва України з Європейським Союзом// Вісник Запорізького національного університету: Збірник наукових праць. Економічні науки. – Запоріжжя: Запорізький національний університет, 2011, №3 (11). – 246 с. (С. 170-175).
 • Національні економічні інтереси України як інституційна умова її інтеграції до світового господарства// Вісник Хмельницького національного університету: Економічні науки, Том 4; Науковий журнал; Хмельницький, 2011, № 5. Т. 4 (180). – 245 с. (С. 189-192)
 • ТНК в системі глобальних конкурентних стратегій// Україна в системі міжнародних відносин в умовах глобалізації / Матеріали наук. конф., Київ, 9 лютого 2005 / Від. За вип.. В.Є. Новицький. – К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2005., С. 114-118. – 240 с.
 • Інноваційні технології в освіті// Наукова складова навчального процесу та інноваційні технології його розвитку: зб. матеріалів наук.-метод. конф. 12 квіт. 2011 р. : у 2 т. – Т. 1. – К. : КНЕУ, 2011. – 549, [3] с., С. 162-164.
img_1362

Завадська Юлія Сергіївна

Викладач, кандидат економічних наук

 • Монографії:
 • Органічне сільське господарство та його розвиток в умовах кооперації / [Н.В. Зіновчук, В.В. Зіновчук, О.В. Скидан та ін.]; за ред. Н. В. Зіновчук. – Житомир : Рута, 2011. – 160 с. (особистий внесок автора – досліджено сутність органічного агровиробництва, ретроспективні та перспективні аспекти розвитку ринку органічної продукції, особливості маркетингової діяльності у сфері органічного агровиробництва)
 • Агробізнес: проблеми, сучасний стан та перспективи розвитку : [кол. монографія] / за заг. ред. Г. Є. Жуйкова, Я. В. Сухія, В. С. Ніценка. –– Одеса : Лерадрук, 2012. – Кн. 2. – 656 c. C. 141-152 (особисто автором обґрунтовано особливості маркетингу у сфері органічного агровиробництва)
 • Завадська Ю. С. Ринок органічної агропродовольчої продукції: методологія становлення та розвитку: монографія / Ю. С. Завадська / за наук. ред. О. М. Яценко. – Житомир: Полісся, 2015. – 216 с.
 • Трансформаційні процеси в економіці : конкурентоспроможність та інституційна база управління на різних рівнях ієрархії: [кол. монографія] / за заг. ред. В. С. Ніценка. – Одеса : Лерадрук, 2016. – 507 c. C. 141-152 (особисто автором обґрунтовано особливості розвитку сектору органічного агровиробництва як засобу підвищення конкурентоспроможності вітчизняної сільськогосподарської продукції)
 • Статті в наукових фахових виданнях:
 • Яценко О. М. Світовий ринок органічної продукції: сучасний стан та перспективи розвитку/ О.М. Яценко, Ю.С. Завадська // Екологічні, технологічні та соціально прикладні аспекти ефективного використання матеріально-технічної бази АПК : матеріали наук.-практ. форуму, 17-18 вересня 2008 р. / Львів. нац. агроуніверситет. – Львів, 2008. – С. 271-278.
 • Яценко О. М. Формування попиту на органічну продукцію на агропродовольчому ринку / О. М. Яценко, Завадська Ю. С. // Інноваційна економіка. – 2010. – № 3(17). – С. 204-208.
 • Yatsenko O. The system of organic apiculture: the international experience and domestic practice / О. Yatsenko, Zavadskaya Y. // Management theory and studies for rural business and infrastructure development / Lithuanian University of Agriculture. – Kaunas, 2011. – № 1(25). – P. 253-262. (0,5 д.а.)
 • Завадська Ю.С., Теоретико-методичні основи органічного підприємництва. /Ю.С. Завадська // Наук. вісн. НУБіПУ. Серія. Економіка, аграрний менеджмент та бізнес. – 2011. – Вип. 168, ч. 2. – С. 35-40
 • Завадська Ю.С., Теоретико-прикладні аспекти формування ринку органічної агропродовольчої продукції /Ю.С. Завадська // Вісн. ЖНАЕУ. – 2011. – № 2. – С. 445–453