Події

26.05.2017 Події

25 травня 2017 року в Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України пройшов День Африки

DSC_0626_новый размер

25 травня 2017 року в Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України пройшов День Африки, який був присвячений темі «Пріоритети співробітництва України з країнами Африки в економічній та освітянській галузях».

Організатор заходу: Міністерство закордонних справ України.

Захід вступним словом відкрив Державний секретар Міністерства закордонних справ України Андрій ЗАЯЦЬ. З доповідями під час заходу виступили Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна ГОПКО, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга ТРОФІМЦЕВА, заступник Міністра освіти і науки України  Роман ГРЕБА та глави дипломатичних представництв Африканських держав.

День Африки є державним святом у шести країнах Африки: Гана, Малі, Намібія, Замбія, Лесото та Зімбабве. Цей день відзначається також в інших африканських країнах й численою діаспорою.

11.05.2017 Події

06 травня 2017 року відбувся круглий стіл на тему «Японський погляд на зміни в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні»

DSC_0719_новый размер

06 травня 2017 року відбувся круглий стіл на тему «Японський погляд на зміни в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні».

Організаторами заходу виступили Дипломатична академія України при МЗС України та Посольство Японії в Україні.

Круглий стіл модерував Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Сумі ШІГЕКІ.

В круглому столі взяли участь: Перший проректор Дипломатичної академії України при МЗС України Вячеслав ЦІВАТИЙ, проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків Дипломатичної академії України при МЗС України Наталія ТАТАРЕНКО, Надзвичайний і Повноважний Посол (2000-2006) Юрій КОСТЕНКО, Надзвичайний і Повноважний Посол (2006) Володимир МАКУХА, В.о. директора Департаменту країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону МЗС України Жанна ЛЕЩИНСЬКА, експерт Майдану закордонних справ Олександр ХАРА та інші.

Головний спікер заходу: Надзвичайний і Повноважний Посол Японії у США (2008-2012), Постійний представник Японії при ООН і СОТ в Женеві (2002-2005), Заступник міністра закордонних справ Японії (1999-2002) Ічіро ФУДЖІСАКІ.

Його Високоповажність презентував свій погляд на фундаментальні зміни в глобальній та регіональній безпековій архітектурі, що обумовлені зміцненням економічного полюсу убік Китаю, політичними пертурбаціями у США та Європі, в також агресивною політикою регіональних гравців, таких як Росія та Північна Корея.

Захід відбувся за сприяння Посольства Японії в Україні у рамках Року Японії в Україні.

Галерея

28.04.2017 Події

28 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Зовнішня політика і дипломатія Української Народної Республіки (до 100-річчя Української революції 1917 – 1921 рр.)»

DSC_0559_новый размер

28 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Зовнішня політика і дипломатія Української Народної Республіки (до 100-річчя Української революції 1917 – 1921 рр.)».

Організаторами заходу виступили Дипломатична академія України при МЗС України, Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Товариство історії дипломатії та міжнародних відносин.

Участь у роботі конференції взяли провідні українські і зарубіжні науковці, дипломати, аспіранти.

Конференцію відкрили: В.о. ректора Дипломатичної академії України Станіслав ПРОШКО, Перший проректор Дипломатичної академії України при МЗС України Вячеслав ЦІВАТИЙ, проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків Дипломатичної академії України при МЗС України Наталія ТАТАРЕНКО.

Модератором заходу виступила професор кафедри дипломатичної та консульської служби Дипломатичної академії України при МЗС України, голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірина МАТЯШ.

З доповідями під час заходу виступили: Владислав ВЕРСТЮК, завідувач відділу Історії Української революції (1917 – 1921 рр.) Інституту історії України НАН України; Ірина МАТЯШ, професор кафедри дипломатичної та консульської служби Дипломатичної академії України при МЗС України;Степан ВІДНЯНСЬКИЙ, завідувач відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України, член-кореспондент НАН України; Андрій КУДРЯЧЕНКО, директор Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України»; Людмила ЧЕКАЛЕНКО, завідувач кафедри зовнішньої політики і дипломатії Дипломатичної академії України при МЗС України; Володимир СЕРГІЙЧУК, професор кафедри давньої та нової історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Олег МАШЕВСЬКИЙ,  завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Анна ГЕДЬО професор кафедри зовнішньої політики і дипломатії Дипломатичної академії України при МЗС України; Василь ЯБЛОНСЬКИЙ, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень; Наталія ГОРОДНЯ, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Тетяна ІЛЮК, викладач кафедри зовнішньої політики і дипломатії Дипломатичної академії України при МЗС України та інші науковці.

Ключовими питаннями,  які обговорювалися в ході конференції були:

-         формування зовнішньополітичної концепції та інституалізація дипломатичної діяльності УНР;

-         стосунки УНР з новопосталими державами на території колишньої Російської імперії;

-         європейський вектор зовнішньополітичної діяльності УНР;

-         міжнародна діяльність УНР у світлі історичних документів та наукових розвідок;

-         досвід зовнішньої політики УНР і сучасне українське державотворення.

Під час конференції відбулася презентація книги «Foreign policy of Ukraine» завідувача кафедри зовнішньої політики і дипломатії Дипломатичної академії України при МЗС України, доктора політичних наук, професора Людмили ЧЕКАЛЕНКО. Представлений науковий доробок є першим англомовним підручником із зовнішньої політики України.  

         Учасники конференції отримали можливість ознайомитися з новітніми науковими доробками видавництва «Кліо» з проблем історії, дипломатії та зовнішньої політики.   

Галерея

27.04.2017 Події

26 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулася міжнародна науково-практична конференція «Україна – Республіка Таджикистан: 25 років дипломатичних відносин»

DSC_0580_новый размер

26 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулася міжнародна науково-практична конференція «Україна – Республіка Таджикистан: 25 років дипломатичних відносин».

Організаторами заходу виступили Дипломатична академія України при МЗС України та Посольство Республіки Таджикистан в Україні.

Участь у роботі конференції взяли співробітники Міністерства закордонних справ України, представники органів державної влади України, дипломатичного корпусу та міжнародних організацій, провідні українські та закордонні вчені й експерти.

Мета конференції: аналіз на експертному рівні 25-річної історії та сучасного стану українсько-таджицьких двосторонніх відносин, формування спільного бачення головних пріоритетів і перспектив їх подальшого розвитку в політичній, економічній, дипломатичній і культурних сферах.

Конференцію вступним словом відкрили: Державний секретар МЗС України Андрій ЗАЯЦЬ, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Таджикистан в Україні Файзулло ХОЛБОБОЄВ, В.о. ректора Дипломатичної академії України Станіслав ПРОШКО, Дуаєн,Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Туркменістан в Україні Нурберди АМАНМУРАДОВ, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні Самат ОРДАБАЄВ, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер АБДУАЛІЄВ, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Столе ЗМЕЙКОСКИ, Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Азер ХУДІЄВ.

Модератором заходу виступила проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків Наталія ТАТАРЕНКО.

З доповідями під час заходу виступили: Т.в.о. Директора Департаменту країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону МЗС України Жанна ЛЕЩИНСЬКА, Заступник Міністра освіти і науки України Роман ГРЕБА, Голова україно-таджицької Ділової Ради Собірджон АЗИМОВ, Почесний Консул Республіки Таджикистан в Україні Віктор КАРАЧУН, завідувач регіональних систем та європейської інтеграції Дипломатичної академії України Сергій ШЕРГІН, завідувач кафедри зовнішньої політики і дипломатії Дипломатичної академії України Людмила ЧЕКАЛЕНКО, академік Української технологічної академії, доктор філософії в галузі права Давлат БЕГОВ, Голова Громадської організації «Українсько-таджицьке товариство імені Агатангела Кримського» Олександр ШОКАЛО та інші відомі українські і зарубіжні політики, вчені, експерти.

Галерея

11.04.2017 Події

10 квітня 2017 року відбулось засідання робочої групи з переведення аспірантів Академії на навчання до аспірантури наукових та вищих навчальних закладів України

фото (11)

10 квітня 2017 року відбулось засідання робочої групи з переведення аспірантів Академії на навчання до аспірантури наукових та вищих навчальних закладів України у складі проректора з наукової роботи і міжнародних зв’язків Наталії ТАТАРЕНКО, начальника відділу наукової роботи і міжнародних зв’язків Лесі ШНИРКОВОЇ, провідного фахівця з питань аспірантуриІрини ФІЛІПЕНКОта аспірантів Дипломатичної академії України при МЗС України.

В ході зустрічі були обговорені шляхи вирішення питання про подальше навчання аспірантів та проблеми, яка виникла у зв’язку з реорганізацією Академії, наслідком якої є вилучення таких сфер діяльності як підготовка магістрів, аспірантів і докторантів зі спеціальностей 07.00.02– Всесвітня історія та 23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем і глобального розвитку.

До складу робочої групи аспіранти делегували Богдана ФЕРЕНСА та Аллу ЮРЧЕНКО з тим, щоб вони могли взяти активну участь в опрацюванні механізмів переведення аспірантів для продовження навчання за обраною спеціальністю.

07.04.2017 Події

06-07 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України перебувала делегація студентів і викладачів Чорноморського національного університету імені Петра Могили

DSC_0268_новый размер

06-07 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України перебувала делегація студентів факультету політичних наук (спеціальність «Міжнародні відносини») і викладачів зазначеного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили з ознайомчим візитом.

Протягом двох днів студенти і професорсько-викладацький склад Університету мали можливість познайомитися: з особливостями освітньої підготовки та підвищення кваліфікації й професійної майстерності дипломатів; з історичною будівлею середини ХІХ століття; зі специфікою мовного навчання іноземних мов дипломатів; з діяльністю та організацією роботи сучасної Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України та Робочого архіву Г.Й. Удовенка, який є складовою частиною бібліотеки. Дипломат МЗС України Світлана ТРЕТЬЯКОВА провела екскурсії для гостей у Музеї української дипломатичної служби.

Галерея

05.04.2017 Події

04 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України перебувала делегація Віденської дипломатичної академі

DSC_0742_новый размер

04 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України перебувала делегація Віденської дипломатичної академії на чолі з Директором Академії доктором Гансом ВІНКЛЕРОМ. Візит відбувся за сприяння Надзвичайного і Повноважного Посла Австрійської Республіки в Україні Ї.В. пані Герміне ПОППЕЛЛЕР.

У зустрічі взяли участь високопосадовці з Міністерства закордонних справ України та представники Дипломатичної академії України, зокрема В.о. Ректора Станіслав ПРОШКО та проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків Наталія ТАТАРЕНКО.

З вітальним словом до гостей звернувся Державний секретар МЗС України Андрій ЗАЯЦЬ, який відкрив зустріч делегації зі слухачами і викладачами Академії. Голова робочої групи по реорганізації Дипломатичної академії України Сергій КОРСУНСЬКИЙ ознайомив присутніх з концепцією та ходом реорганізації Дипломатичної академії України і зазначив, що діяльність Академії на сучасному етапі сконцентрована на посиленні міжнародного співробітництва, зокрема з такими провідними закладами підготовки дипломатів як Віденська дипломатична академія.

Директор Віденської дипломатичної академії доктор Ганс ВІНКЛЕР підтвердив наміри щодо поглиблення співпраці між двома Академіями та повідомив, що австрійська сторона щорічно проводить тренінги, в яких беруть участь студенти, дипломати, державні службовці з України.

Дискусію продовжили Директор Політичного департаменту МЗС України Олексій МАКЕЄВ, Директор Департаменту ЄС МЗС України Всеволод ЧЕНЦОВ, які надали ґрунтовні відповіді на численні запитання слухачів, акцентувавши увагу присутніх на питанні регіональної безпеки, ролі дипломатії у врегулюванні конфліктів, взаємодії з міжнародними організаціями у сфері безпеки – ЄС і НАТО.

Після зустрічі студентами Академії Юлією СОКОЛ та Костянтином МОРОЗОМ була організована екскурсія Дипломатичною академією для іноземних гостей, у ході якої вони мали змогу познайомитись з історією навчального закладу.

Галерея

27.03.2017 Події

24-25 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся V Міжнародний молодіжний форум «Модель ООН: Майбутнє, якого прагнемо ми»

DSC_0540_новый размер

24 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відкрито роботу V Міжнародного молодіжного форуму «Модель ООН: Майбутнє, якого прагнемо ми», який проводився разом з VIII регіональною конференцією старшокласників «Модель ООН. Київ -2017».

Форум був організований Дипломатичною академією України спільно з Представництвом ООН в Україні, Київською міською державною адміністрацією та Загальноосвітнім навчальним закладом «Київський ліцей бізнесу».

Тематика включала питання, пов’язані з посиленням ролі ООН в забезпеченні миру та стабільності розвитку, і присвячена обговоренню проблем біженців, зміни клімату, гуманітарного та соціального значення діяльності ООН тощо.

З вітальним словом до молоді звернулися проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків Дипломатичної академії України при МЗС України Наталія ТАТАРЕНКО, Директор Департаменту міжнародних організацій МЗС України Андрій ПРАВЕДНИК, Директор Загальноосвітнього навчального закладу «Київський ліцей бізнесу» Людмила ПАРАЩЕНКО, Представник управління Верховного комісаріату ООН у справах біженців України Пабло МАТЕО, Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Олена ФІДОНЯН, Надзвичайний та Повноважний Посол, ветеран дипломатичної служби України Ігор ТУРЯНСЬКИЙ.

25 березня 2017 року Форум продовжив свою роботу у форматі трьох тематичних круглих столів, а саме: І. ООН: підтримка миру і міжнародне співробітництво у вирішенні глобальних проблем економічного, соціального та гуманітарного характеру; ІІ. Анексія Криму та конфлікт на Донбасі: чи є шанс для миротворчої дипломатії?; ІІІ. ООН - гарант світової безпеки і стабільності.

У заході взяли участь викладачі Академії та вчителі київських шкіл, аспіранти, студенти й учні з різних міст України, зокрема Києва, Одеси, Миколаєва, Запоріжжя, Ужгорода, Чернівців, а також іноземні учасники з Грузії та Молдови.

Галерея

13.03.2017 Події

10 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулася міжнародна науково-практична конференція «Україна – Республіка Молдова: 25 років дипломатичних відносин»

главная

10 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулася міжнародна науково-практична конференція «Україна – Республіка Молдова: 25 років дипломатичних відносин».

Організаторами заходу виступили Дипломатична академія України при МЗС України та Посольство Республіки Молдова в Україні.

Участь у роботі конференції взяли співробітники Міністерства закордонних справ України, представники органів державної влади України, дипломатичного корпусу та міжнародних організацій, провідні українські та закордонні вчені й експерти.

Під час заходу обговорювалися перспективи розвитку українсько-молдовського співробітництва, дипломатії, підготовки дипломатичних кадрів, придністровське питання, регіональна безпека, роль економіки і культури в становленні двосторонніх відносин.

Конференцію вступним словом відкрили: Перший проректор Дипломатичної академії України при МЗС України Вячеслав ЦІВАТИЙ, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан БОЛБОЧАН, Директор Другого європейського департаменту Міністерства закордонних справ України Василь БОДНАР.

Модератором заходу виступила завідувач кафедри зовнішньої політики і дипломатії ДАУ, доктор політичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Людмила ЧЕКАЛЕНКО.

З доповідями під час заходу виступили: Віце-президент Національної академії наук України, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова (2007-2014 рр.) академік Сергій ПИРОЖКОВ, Президент Академії наук Республіки Молдова, академік Георгій ДУКА, Депутат Верховної Ради України, керівник групи міжпарламентських зв’язків з Республікою Молдова Павло УНГУРЯН, Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола МОВЧАН, Голова Партії промисловців і підприємців України, Президент Українського союзу промисловців і підприємців, Прем’єр-міністр України (2001-2002 рр.) Анатолій КІНАХ, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова (1993-1994 рр.) Віталій БОЙКО, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова (2000-2007 рр.) Петро ЧАЛИЙ, Почесний Консул Республіки Молдова в Україні Михайло КУНИЦЬКИЙ, доктор політичних наук, професор Молдавського державного університету Валентина ТЕОСА та інші.

Галерея

09.03.2017 Події

09 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулося відкриття художньої фотовиставки «УГОРЩИНА ОЧИМА УКРАЇНСЬКИХ ЖУРНАЛІСТІВ І ДИПЛОМАТІВ»

заставка

09 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулося відкриття художньої фотовиставки «УГОРЩИНА ОЧИМА УКРАЇНСЬКИХ ЖУРНАЛІСТІВ І ДИПЛОМАТІВ», що засвідчила глибоку спорідненість культурного світу двох європейських народів, їх прагнення до єдності.

Презентацію художньої фотовиставки з вітальними промовами відкрили: ректор Дипломатичної академії україни при МЗС України Вячеслав ЦІВАТИЙ та Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Й.В. пан Ерно КЕШКЕНЬ.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати художню фотовиставку в період з 09 по 26 березня 2017 року (ІІ поверх Академії).

Знаменно, що Й.В. пан Посол подарував до Наукової бібліотеки Академії примірники унікального видання: «Кобзар» Тараса Шевченка у перекладі угорською мовою.

На відкритті виставки були присутні зарубіжні партнери Академії, зокрема – доктор політичних наук, професор Валентина ТЕОСА.

Галерея