7 квітня 2017 року Наукова бібліотека ДАУ при МЗС України представляє книжкову виставку-експозицію «Духовні цінності – основа відродження української нації»

07.04.2017
DSC_0309_новый размер

«Лише через духовне можна відновити вихідне»

Народна мудрість

 

Підготовлена колекція включає в себе наукові, навчально-методичні, публіцистичні, періодичні, художньо-документальні та презентаційні видання з фондів Наукової бібліотеки Академії.

Мета виставки пригорнути увагу користувачів бібліотеки до цілої низки духовних весняних християнських свят, найбільше з яких «Великдень» відзначається на державному рівні 20 квітня. У контексті цієї теми розкриваються питання: що таке духовність, духовна єдність і як вони перетинаються з моральністю, інтелектуальністю, культурними традиціями, релігійністю, етикою на тлі життя особистості і цілої держави; чим відрізняється народ від сукупності людей, що проживають на одній території; і нарешті, в чому сенс людського життя без прив’язування до релігійних або атеїстичних поглядів. Матеріали виставки структуровані за розділами: 

історія релігій, релігієзнавство,  християнство, українознавство, мистецтво, живопис,  філософія.

 На особливу увагу в експозиції заслуговують видання:

  • Історико-культурні заповідники / За ред..Вечерського В.В. – К.:, 2011. – 292 с.; 97 іл. (Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень )
  • Національний заповідник “Софія Київська”: науково-популярне видання / Н. Куковальська. – К. : Балтія-Друк, 2011. – 224 с. : іл.
  • Денисенко, А. В.  Духовна дипломатія: навч.-метод. видання Дипломатична академія України при МЗС України. – К. : ДВ “Преса України”, 2012. – 212 с.
  • Ломачинська, І.М. Монастирі України. – К.: Балтія-Друк, 2015. – 208 с.: іл..
  • Попович, Мирослав. Культура: ілюстрована енциклопедія України. – К.: Балтія-Друк, 2015. – 184 с.: іл.
  • Мензатюк Зірка. Дива Українських храмів – Чернівці: Букрек, 2015. – 120 с.: іл.
  • Україна – європейська країна. / авт.- уклад.: С. Чайковський, – К.:Балтія-Друк, 2015. – 124 с.: іл.

Працівники Наукової бібліотеки ДАУ при МЗС України  бажають всім відвідувачам виставки приємних вражень, особистих відкриттів у безмежному просторі духовності і вітають усіх православних користувачів нашої бібліотеки з прекрасними весняними святами: Благовіщенням Пресвятої Богородиці (07.04.17), Входом Господнім в Єрусалим (Вербна неділя 09.04.17) та з Великоднем, святом усіх свят, Святою Пасхою.

Хай торкнеться вас лоза вербова,

Сіренька гілочка пухнаста,

Щоби ви були завжди здорові,

Та раділи,скоро Свята Пасха!

111

Великодні дні настали -

Люди чисті серцем стали.

Радості, тепла, любові

Хай прибуде в Вашім домі !

Добро, мов сонце, землю обіймає.

Гімн перемоги лине із Небес:

Радійте днесь ! Хай серце вірить й знає -

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

У мирі та щасті, добрі та любові Святкуйте Великдень в родинному колі!

Науково-бібліографічний покажчик представляє 56 джерел

Україна духовна