Новини та події RSS

20.06.2017 Події

19 червня 2017 року у Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України розпочала роботу п’ята Літня школа «Безпека в небезпеці», організована спільно з Регіональним представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні

DSC_1006_новый размер

Дипломатична академія України при Міністерстві закордонних справ України спільно з Регіональним представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні розпочали роботу п’ятої Літньої школи «Безпека в небезпеці» 19 червня 2017 року.

Роботу школи відкрили в.о. ректора Академії Станіслав ПРОШКО, директор Регіонального представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні Маттес БУБЕ, директор Політичного департаменту МЗС України Олексій МАКЕЄВ.

Мета літньої школи полягає у дослідженні змін безпекової парадигми у сучасному світі та посиленні впливу нових викликів на безпеку людини, суспільства і держави, а також у залученні молодих експертів і аналітиків до пошуку шляхів протистояння існуючим та попередження наростаючих загроз.

Протягом трьох днів роботи Літньої школи зарубіжні та вітчизняні експерти будуть ділитися своїми думками та поглядами щодо стану безпекової ситуації у світі, а 47 учасників з усієї України аналізуватимуть існуючі загрози, формуватимуть сценарії протистояння таким загрозам та намагатимуться знайти можливі варіанти вирішення воєнних конфліктів.

Цьогоріч програмою Літньої школи передбачена участь наступних зарубіжних та вітчизняних експертів: асоційований дослідник Програми «Росія та Євразія» Четем Хауз Джеймс ШЕРР; посол з особливих доручень МЗС України Сергій КОРСУНСЬКИЙ; начальник відділу тимчасово окупованих територій Департаменту міжнародного права МЗС України Оксана ЗОЛОТАРЬОВА; керівник дослідницької групи з питань заморожених конфліктів Ляйбніцького інституту Східних та Південно-східних європейських досліджень (м.Регенсбург) Сінді ВІТТКЕ; екс-заступник представника Німеччини при ЄС в Брюсселі, управляючий директор EUTOP (Brussels) SPRL Гідо ПЕРУЦЦО; директор проекту «Flight, Migration, Integration in Europe», Фонд ім. Фрідріха Еберта (м.Будапешт) Тімо РІНКЕ; заступник Голови з питань міжнародної безпеки Німецького інституту з міжнародних та безпекових питань (Stiftung Wissenschaft und Politik, м.Берлін) Олівер МАЙЕР; виконавчий директор  CUTS International (м.Женева) Рашід КАУКАБ. Модератором заходу виступатиме незалежний експерт Віра КОНСТАНТИНОВА.

Галерея

З 08 по 19 червня 2017 року випускники Дипломатичної академії України при МЗС України успішно склали Державній екзаменаційній комісії (ДЕК) державний іспит «Зовнішня політика і дипломатія» та захистили кваліфікаційні роботи відповідно до обраних спеціалізацій за освітньо-науковою програмою «Зовнішня політика».

НА ЗАСТАВКУ DSC_0990

З 08 по 19 червня 2017 року випускники Дипломатичної академії України при МЗС України успішно склали Державній екзаменаційній комісії (ДЕК) державний іспит «Зовнішня політика і дипломатія» та захистили кваліфікаційні роботи відповідно до обраних спеціалізацій за освітньо-науковою програмою «Зовнішня політика».

 Голова Державної екзаменаційної комісії Валерій КОПІЙКА у своєму підсумковому звіті «Про роботу ДЕК-2017» відзначив, що студенти Академії продемонструвати на державному іспиті глибокі професійні знання, які вони здобули під час навчання в рамках дворічної магістерської програми. У підсумку ДЕК відзначає, що державні іспити й захист магістерських робіт у Дипломатичній академії України при МЗС України пройшли якісно, на високому науково-методологічному та організаційному рівні та засвідчили готовність вищого навчального закладу повною мірою здійснювати професійне навчання дипломатичних і консульських кадрів.

Галерея

1-16 червня 2017 року в Центрі підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби проходив тематичний семінар підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби з практики консульської роботи

DSC_0820_новый размер

1-16 червня 2017 року в Центрі підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби проходив тематичний семінар підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби з практики консульської роботи.

Під час навчання кандидати на заміщення посад, пов’язаних з виконанням консульських функцій у закордонних дипломатичних установах України, розглядали актуальні питання консульського захисту прав та інтересів громадян України за кордоном та вдосконалювали практичні навички консульської роботи.

Навчання проводили керівники Департаменту консульської служби МЗС України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України та президент Української іноземної юридичної колегії Микола Павлов.

Крім того, в рамках заходу відбулися дводенний тренінг з  психологічних аспектів консульської роботи, який провела професор КПІ Лідія Смола та практичний семінар з надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми за участі представників Міжнародної організації з міграції.

Галерея

13-15 червня 2017 року в Центрі підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби проходив тематичний семінар з дипломатичного протоколу та етикету

DSC_0810_новый размер

13-15 червня 2017 року в Центрі підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби проходив тематичний семінар з дипломатичного протоколу та етикету.

Під час навчання було розглянуто основні норми та правила міжнародної ввічливості, загальні принципи роботи з іноземними партнерами та порядок організації прийомів зарубіжних делегацій та нові тенденції сучасної протокольної практики.

У тематичному семінарі взяли участь 32 працівники МЗС України та інших органів державної влади.

Навчання проводила Наталія Леонідівна Тимошенко, експерт з дипломатичного протоколу та етикету.

Галерея

6-9 червня 2017 року в Центрі підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби проходив тематичний семінар з української ділової мови

DSC_0794_новый размер

6-9 червня 2017 року в Центрі підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби проходив тематичний семінар з української ділової мови.

 Під час навчання працівники МЗС України розглядали лексико-граматичні та стилістичні особливості ділової української мови.

 Тематичний семінар проводила кандидат філологічних наук, доцент Світлана Василівна Хижняк.

Галерея

08 червня 2017 р. випускники Дипломатичної академії України при МЗС України успішно розпочали складати державний іспит «Зовнішня політика і дипломатія» за освітньо-науковою програмою «Зовнішня політика» Державній екзаменаційній комісії (ДЕК)

DSC_0763_новый размер

08 червня 2017 р. випускники Дипломатичної академії України при МЗС України успішно розпочали складати державний іспит «Зовнішня політика і дипломатія» за освітньо-науковою програмою «Зовнішня політика» Державній екзаменаційній комісії (ДЕК).

Слухачів привітали: голова ДЕК, директор Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка проф. В.В. КОПІЙКА, в.о. ректора Академії С.Є. ПРОШКО.

Члени Державної екзаменаційної комісії у 2017 році: проф. С.О. ШЕРГІН, доц. В.Г. ЦІВАТИЙ, проф. Л.Д. ЧЕКАЛЕНКО, проф. О.Г. ЦВЄТКОВ, доц. Н.М. ГРУЩИНСЬКА.

Державні екзаменаційні випробування випускників Академії проходять в атмосфері вимогливості та всебічного розгляду питань, передбачених програмою підготовки магістрів зовнішньої політики (освітньо-наукова програма «Зовнішня політика»).

Галерея

06 червня 2017 року відбулася робоча зустріч В.о. ректора Дипломатичної академії України при МЗС України Станіслава ПРОШКА з Надзвичайним і Повноважним Послом Нової Зеландії в Республіці Польща (за сумісництвом в Україні) Венді ХІНТОН

DSC_0741_новый размер

06 червня 2017 року відбулася робоча зустріч В.о. ректора Дипломатичної академії України при МЗС України Станіслава ПРОШКА з Надзвичайним і Повноважним Послом Нової Зеландії в Республіці Польща (за сумісництвом в Україні) Венді ХІНТОН.

Під час зустрічі Ректор поінформував гостю про поточний стан процесу реорганізації Дипломатичної академії України в сучасний навчально-науковий заклад з професійного навчання і підвищення рівня професійної компетентності працівників української дипломатичної служби. Наразі пріоритет надається впровадженню та розвитку сучасних методів навчання персоналу у сфері зовнішньої політики, міжнародних зв’язків, міжнародного права та зовнішніх економічних відносин.

У свою чергу пані Венді ХІНТОН висловила зацікавленість в обміні досвідом та знаннями стосовно навчання дипломатичного персоналу, участі у проведенні тренінгових англомовних програмах та здійсненні обміну експертами і дослідниками.

Галерея

31 травня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся публічний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук зі спеціальності 07.00.02

DSC_0735_новый размер

31 травня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся публічний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук зі спеціальності 07.00.02 – всесвітня історія ПЕЧИБОРЩ В.Ю. на тему: «Політика «збройного нейтралітету» Швейцарії у роки другої світової війни (1939-1945) : військово-політичний та соціально-економічний аспекти».

Робота виконана: на кафедрі дипломатичної та консульської служби Дипломатичної академії України при МЗС України. Науковий керівник: ВЄДЄНЄЄВ Д.В., доктор історичних наук, професор кафедри дипломатичної та консульської служби Дипломатичної академії України при МЗС України.

Офіційні опоненти: КУДРЯЧЕНКО А.І., доктор історичних наук, професор, директор Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України»; ПЕСЧАНИЙ О.О.,  кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім.М.С.Грушевського НАН України.

Засідання спеціалізованої вченої ради Д 26.728.01 зі спеціальності 07.00.02 – всесвітня історія вів голова спеціалізованої вченої ради доктор історичних наук, професор ЖАЛОБА І.В.

Галерея

29 травня 2017 року в Центрі підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби розпочався тритижневий тематичний семінар підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби з консульських питань

DSC_0700_новый размер

29 травня 2017 року в Центрі підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби розпочався тритижневий тематичний семінар підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби з консульських питань.

Семінар проводиться для кандидатів на заміщення консульських посад в закордонних дипломатичних установах України в рамках їхньої підготовки до закордонного відрядження.

Під час навчання будуть розглянуті актуальні питання консульського захисту прав та інтересів громадян України за кордоном та вдосконалені практичні навички консульської роботи.

Тематичний семінар проводять керівники структурних підрозділів Департаменту консульської служби МЗС України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міжнародної організації з міграції.

 

26.05.2017 Події

25 травня 2017 року в Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України пройшов День Африки

DSC_0626_новый размер

25 травня 2017 року в Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України пройшов День Африки, який був присвячений темі «Пріоритети співробітництва України з країнами Африки в економічній та освітянській галузях».

Організатор заходу: Міністерство закордонних справ України.

Захід вступним словом відкрив Державний секретар Міністерства закордонних справ України Андрій ЗАЯЦЬ. З доповідями під час заходу виступили Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна ГОПКО, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга ТРОФІМЦЕВА, заступник Міністра освіти і науки України  Роман ГРЕБА та глави дипломатичних представництв Африканських держав.

День Африки є державним святом у шести країнах Африки: Гана, Малі, Намібія, Замбія, Лесото та Зімбабве. Цей день відзначається також в інших африканських країнах й численою діаспорою.