Бібліотека

26 квітня 2017 року Наукова бібліотека Дипломатичної академії України при МЗС України розгорнула книжкову виставку-презентацію та її Веб-версію в online режимі «Україна-Таджикистан: 25 років дипломатичних відносин»

H1X34MXqiGk

26 квітня 2017 року Наукова бібліотека Дипломатичної академії України при МЗС України розгорнула книжкову виставку-презентацію та її Веб-версію в online режимі «Україна-Таджикистан: 25 років дипломатичних відносин», також взяла участь у  книжковій виставці розгорнутій Посольством Республіки Таджикистан у рамках міжнародної науково-практичної конференції «Таджикистан та Україна – 25 років співробітництва». Учасники конференції мали можливість ознайомитися з новими цікавими, презентаційними виданнями про країну та виданнями представленими з особистої книгозбірні письменником, сходознавцем, головним редактором журналу «Український Світ» паном Олександром ШОКАЛО. Особливе зацікавлення учасників конференції викликали переклади поезій на таджицьку мову Тараса Шевченко та Лесі Українки, на українську мову таджицьких поетів та письменників: Муміна Каноата, Мухіддіна Ходжаєва, Уруна Кухзода та інших, а також народних казок та оповідань.

На виставці у читальному залі НБ ДАУ використані матеріали з фондів Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України та друковані матеріали, люб’язно подаровані раніше Науковій бібліотеці Дипломатичної академії України при МЗС України паном Файзулло ХОЛБОБОЄВИМ – Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Таджикистан в Україні. Дані наукові та навчально-методичні видання будуть корисними для слухачів Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України, допоможуть їм у засвоєнні цілої низки дипломатичних дисциплін: «Зовнішня політика України», «Регіонознавство і країнознавство», «Компаративна історія, теорія і практика дипломатії», «Дипломатія іноземних держав», «Міжнародні відносини й міжнародно-політичні системи: історія й сучасність» та ін.

З експозицією зазначеної виставки можна ознайомитися в приміщенні читального залу Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України.

Усі матеріали книжкової виставки (31 джерело) структуровано відповідно до Бібліотечно-бібліографічної системи класифікування документів (ББК).

Працівники Наукової бібліотеки Академії  бажають всім приємних хвилин та особистих відкриттів на тематичній виставці.

Бібліографічний покажчик джерел фонду Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України на тему Україна Таджикистан

 

Галерея

7 квітня 2017 року Наукова бібліотека ДАУ при МЗС України представляє книжкову виставку-експозицію «Духовні цінності – основа відродження української нації»

DSC_0309_новый размер

«Лише через духовне можна відновити вихідне»

Народна мудрість

 

Підготовлена колекція включає в себе наукові, навчально-методичні, публіцистичні, періодичні, художньо-документальні та презентаційні видання з фондів Наукової бібліотеки Академії.

Мета виставки пригорнути увагу користувачів бібліотеки до цілої низки духовних весняних християнських свят, найбільше з яких «Великдень» відзначається на державному рівні 20 квітня. У контексті цієї теми розкриваються питання: що таке духовність, духовна єдність і як вони перетинаються з моральністю, інтелектуальністю, культурними традиціями, релігійністю, етикою на тлі життя особистості і цілої держави; чим відрізняється народ від сукупності людей, що проживають на одній території; і нарешті, в чому сенс людського життя без прив’язування до релігійних або атеїстичних поглядів. Матеріали виставки структуровані за розділами: 

історія релігій, релігієзнавство,  християнство, українознавство, мистецтво, живопис,  філософія.

 На особливу увагу в експозиції заслуговують видання:

 • Історико-культурні заповідники / За ред..Вечерського В.В. – К.:, 2011. – 292 с.; 97 іл. (Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень )
 • Національний заповідник “Софія Київська”: науково-популярне видання / Н. Куковальська. – К. : Балтія-Друк, 2011. – 224 с. : іл.
 • Денисенко, А. В.  Духовна дипломатія: навч.-метод. видання Дипломатична академія України при МЗС України. – К. : ДВ “Преса України”, 2012. – 212 с.
 • Ломачинська, І.М. Монастирі України. – К.: Балтія-Друк, 2015. – 208 с.: іл..
 • Попович, Мирослав. Культура: ілюстрована енциклопедія України. – К.: Балтія-Друк, 2015. – 184 с.: іл.
 • Мензатюк Зірка. Дива Українських храмів – Чернівці: Букрек, 2015. – 120 с.: іл.
 • Україна – європейська країна. / авт.- уклад.: С. Чайковський, – К.:Балтія-Друк, 2015. – 124 с.: іл.

Працівники Наукової бібліотеки ДАУ при МЗС України  бажають всім відвідувачам виставки приємних вражень, особистих відкриттів у безмежному просторі духовності і вітають усіх православних користувачів нашої бібліотеки з прекрасними весняними святами: Благовіщенням Пресвятої Богородиці (07.04.17), Входом Господнім в Єрусалим (Вербна неділя 09.04.17) та з Великоднем, святом усіх свят, Святою Пасхою.

Хай торкнеться вас лоза вербова,

Сіренька гілочка пухнаста,

Щоби ви були завжди здорові,

Та раділи,скоро Свята Пасха!

111

Великодні дні настали -

Люди чисті серцем стали.

Радості, тепла, любові

Хай прибуде в Вашім домі !

Добро, мов сонце, землю обіймає.

Гімн перемоги лине із Небес:

Радійте днесь ! Хай серце вірить й знає -

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

У мирі та щасті, добрі та любові Святкуйте Великдень в родинному колі!

Науково-бібліографічний покажчик представляє 56 джерел

Україна духовна

 

06 квітня 2017 р. у Книжковій палаті України відбувся науково-практичний семінар “Впровадження УДК: основи систематизації наукових документів за класифікаційною системою УДК”

заставка

06 квітня 2017 р. на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. №177 «Про припинення використання бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження універсальної десяткової класифікації»  у Книжковій палаті України відбувся науково-практичний семінар для систематизаторів  університетських та публічних бібліотек міста Києва: “Впровадження УДК: основи систематизації наукових документів за класифікаційною системою УДК”.

У семінарі взяли участь 119 слухачів, співробітники університетських і публічних бібліотек з різних регіонів України, в тому числі співробітники Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України: Шубенкова Т. М. – директор НБ ДАУ , Обертій Н.О.  - бібліотекар І-ої категорії, Баскакова А.С. –  бібліотекар ІІ-ої категорії. Розглядалися наступні питання:

 • Становлення та розвиток УДК в Україні; 
 • Нормативні документи на допомогу систематизаторам; 
 • Універсальність єдиної систематизації інформаційних документів;
 • Вільне комбінування елементів Основної і Допоміжних таблиць;
 • Роль класифікаційної системи УДК у світі.

Робота семінару завершилася у теплій, зацікавленій  атмосфері обговорення порушених на ньому питань. Співробітники Книжкової палати України: Гуцол Г.О. — заст. директора з наукової роботи, Муравйова В.М., Солодовнік В.С. — працівники відділу класифікаційних систем, відповідали на запитання  учасників, давали слушні поради щодо роботи з індексами УДК.

 

 

Галерея

28 березня 2017 року на базі Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка пройшов спеціалізований семінар на тему: «Як зробити, щоб мою статтю цитували? Рекомендації авторам з підготовки публікації в міжнародних рейтингових журналах»

заставка

28 березня 2017 року  на базі Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшов спеціалізований семінар на тему: «Як зробити, щоб мою статтю цитували? Рекомендації авторам з підготовки публікації в міжнародних рейтингових журналах», який було проведено за ініціативою Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка консультантом з ключових інформаційних рішень компанії Elsevier, к.е.н., Андрієм Локтєвим.

Було висвітлено наступні питання у 5-ти блоках:

-         Мова наукової статті;

-         Рекомендації щодо структури наукової статті;

-         Роль бібліографічних списків у статті;

-         Рекомендації щодо вибору журналу (оцінка можливості журналу по візуалізації ваших досліджень і ймовірність його цитування);

-         Просування статті через наукові профілі у соціальних мережах для вчених, конференцій, а також публікації посилань на статтю.

Висновок з прослуханого:  

 1. Бути впевненим в якості своєї наукової англійської мови;
 2. Використовувати структуру IMRAD (структура наукової статті) для оформлення статті;
 3. Приділити достатньо часу і зусиль для роботи над бібліографічним списком;
 4. Ретельно працювати над анотацією і ключовими словами для успішного знаходження статті;
 5. Оцінити можливості журналу по візуалізації досліджень і ймовірність його цитування;
 6. Використовувати соціальні мережі для вчених, щоб просувати публікації.

Семінар відвідали науковці, здобувачі, аспіранти та викладачі, з метою підвищення публікаційної активності наукової спільноти. Від Дипломатичної академії  у заході взяли участь аспіранти ДАУ та співробітник Наукової бібліотеки ДАУ, бібліотекар ІІ-ої категорії та аспірант Баскакова Анна Сергіївна.

 

Більш детально з текстом семінару можно ознайомитись за цим посиланням: 

Як зробити, щоб мою статтю цитували

 

Галерея

27 березня 2017 року на базі Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка пройшов спеціалізований семінар на тему «Сучасні бібліометричні показники – як і навіщо їх використовувати»

IMG_9685

Цитування – це факт буття науки та об’єкт 
наукознавчого дослідження, надійність якого 
визначається самою традицією науки як
соціального інституту 
[І. В. Маршакова-Шайкевич, ЕЕіФН 2009]

27 березня 2017 року  на базі Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшов спеціалізований семінар на тему «Сучасні бібліометричні показники – як і навіщо їх використовувати», який було проведено за ініціативою Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За участю консультанта з ключових інформаційних рішень Elsevier, к.е.н., Андрія Локтєва. У роботі семінару взяли участь фахівці технічної галузі, гуманітарії: представники академічної та університетської наукових спільнот, наукознавці, бібліотекознавці, бібліотекарі-практики.

Семінар висвітлював наступні питання:

 • Бібліометрія – як інструмент вивчення потоків наукових документів .
 • Об’єкти бібліометричного аналізу: публікації , згуртовані за різними ознаками (авторами, журналами, тематичними рубриками, країнами ).
 • Індекси цитування – як ключовий показник для оцінки роботи дослідників і наукових колективів ( h-індекс, або індекс Гірша ( Хірша), Field-Weighted Citation Impact, Citation Benchmarking , Snowball metrics, та ін. Альтернативні метрики).
 • Бази даних як ідеальний плогін для бібіометричного аналізу (на прикладі Scopus  найбільшої  в світі аналітичноі бази наукових публікацій і цитувань).

У заході взяла участь співробітник Дипломатичної академії  бібліотекар НБ ДАУ  І-ої категорії  Обертій Наталія Олегівна. З презентацією наданою представником компанії Elsevier  Локтєвим А. «Сучасні бібліометричні індекси – як і навіщо їх використовувати»  можна ознайомитися за посиланням:

Сучасні бібліометричні індекси – як і навіщо їх використовувати

Галерея

14 березня 2017 року Наукова бібліотека Дипломатичної академії України при МЗС України розгорнула книжкову виставку-презентацію та її Веб-версію в online режимі «Україна-Узбекистан: 25 років дипломатичних відносин»

Узбекистан

14 березня 2017 року Наукова бібліотека Дипломатичної академії України при МЗС України розгорнула книжкову виставку-презентацію та її Веб-версію в online режимі «Україна-Узбекистан: 25 років дипломатичних відносин».

На виставці були використані матеріали з фондів Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України та друковані матеріали (у т.ч. й на електронних носіях), люб’язно подаровані Науковій бібліотеці Дипломатичної академії України при МЗС України паном Алішером Абдуалієвим – Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні.

Під час ознайомлення читачів книжкової виставки з експозицією Перший проректор Дипломатичної академії України при МЗС України, Заслужений працівник освіти України, Вячеслав ЦІВАТИЙ акцентував увагу на тому, що читачі отримали у своє розпорядження науковий доробок про історію, сьогодення й перспективи розвитку стратегічного партнерства між Україною та Республікою Узбекистан. А також висловив упевненість у тому, що дані наукові та навчально-методичні видання зацікавлять студентів-міжнародників, аспірантів і слухачів Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України, допоможуть їм у кращому розумінні сучасності на історичних прикладах у засвоєнні начальних курсів: «Зовнішня політика України», «Регіонознавство і країнознавство», «Компаративна історія, теорія і практика дипломатії», «Дипломатія іноземних держав», «Дипломатична і консульська служба», «Світова дипломатія: історія і сучасність», «Міжнародні відносини й міжнародно-політичні системи: історія й сучасність», «Економічна дипломатія» та ін.

З експозицією зазначеної виставки можна ознайомитися в приміщенні читального залу Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України.

Усі матеріали книжкової виставки (37 джерел) структуровано відповідно до Бібліотечно-бібліографічної системи класифікування документів (ББК).

Працівники Наукової бібліотеки Академії  бажають всім приємних хвилин та особистих відкриттів на тематичній виставці.

Бібліографічний покажчик джерел фонду Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України на тему Україна – Узбекистан

10 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулося відкриття книжкової виставки-презентації в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Україна – Республіка Молдова: 25 років дипломатичних відносин»

DLdu-IrEZ58

10 березня 2017 року Наукова бібліотека Дипломатичної академії України при МЗС України разом із Посольством Республіки Молдова в Україні представили в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Україна – Республіка Молдова: 25 років дипломатичних відносин» однойменну тематичну книжкову виставку-презентацію, присвячену 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Республікою Молдова.

На відкритті виставки Вячеслав ЦІВАТИЙ, Заслужений працівник освіти України, зазначив, що демонстрація книжкових виставок дозволяє досягти комунікативних цілей: забезпечити влучне й ефективне інформування громадськості; зміцнити контакти із засобами масової інформації; налагодити зворотній зв’язок у спілкуванні з користувачами; сприяти налагодженню й підтримці довгострокових стосунків з представниками ЗМІ, громадськості.

На виставці використані матеріали з фондів Наукової бібліотеки ДАУ; понад 60 видань, люб’язно подарованих Науковій бібліотеці ДАУ Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Й.В. паном Русланом БОЛБОЧАНОМ, 36 видань, люб’язно подарованих Науковій бібліотеці ДАУ професором Молдавського державного університету, Валентиною ТЕОСА, присвячених політиці, дипломатії, архітектурі, культурі, історії, зовнішнім відносинам і дипломатії Республіки Молдова та українсько-молдовським відносинам.

До підготовки виставки-презентації також долучилися колеги з бібліотеки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, бібліотеки Національного музею історії України в Другій світовій війні. Надані ними матеріали дозволили розширити грані відображених на виставці-презентації тем.

Учасникам конференції був представлений бібліографічний покажчик джерел фонду Наукової бібліотеки ДАУ на тему: «Україна-Молдова: 25 років дипломатичних відносин». З експозицією зазначеної виставки можна ознайомитися в приміщенні читального залу Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України.

Усі матеріали книжкової виставки структуровано відповідно до Бібліотечно-бібліографічної системи класифікування документів (ББК).

Бібліографічний покажчик джерел фонду Наукової бібліотеки ДАУ на тему «Україна-Молдова 25 років дипломатичних відносин»

22 лютого 2017 року Наукова бібліотека Дипломатичної академії України при МЗС України розгорнула книжкову виставку-презентацію «Україна-Азербайджан: 25 років дипломатичних відносин»

Азербайджан

22 лютого 2017 року Наукова бібліотека Дипломатичної академії України при МЗС України представила тематичну книжкову виставку-презентацію «УКРАЇНА-АЗЕРБАЙДЖАН: 25 РОКІВ ДИПЛОМАТИЧНИХ ВІДНОСИН», присвячену 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Азербайджанською Республікою.

На виставці були використані матеріали з фондів Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України та друковані матеріали (у т.ч. й на електронних носіях), люб’язно подаровані Науковій бібліотеці ДАУ при МЗС України Ректором Університету «Азербайджанська дипломатична академія», заступником Міністра закордонних справ Азербайджанської Республіки, академіком Національної академії наук Азербайджану Й.В. паном Хафізом ПАШАЄВИМ та Надзвичайним і Повноважним Послом Азербайджанської Республіки в Україні Й.В. паном Азером Худаяром оглу ХУДІЄВИМ.

Під час презентації книжкової виставки Ректор Дипломатичної академії України при МЗС України, Заслужений працівник освіти України, Вячеслав ЦІВАТИЙ акцентував увагу на тому, що читачі отримали у своє розпорядження науковий та відео-візуальний доробок про історію, сьогодення й перспективи розвитку стратегічного партнерства між Україною та Азербайджанською Республікою. А також висловив упевненість у тому, що дані наукові видання й навчальна відеопродукція зацікавлять студентів-міжнародників, аспірантів і слухачів Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України, допоможуть їм у кращому розумінні сучасності на історичних прикладах у засвоєнні начальних курсів Зовнішня політика України», «Регіонознавство і країнознавство», «Компаративна історія, теорія і практика дипломатії», «Дипломатія іноземних держав», «Дипломатична і консульська служба», «Світова дипломатія: історія і сучасність», «Міжнародні відносини й міжнародно-політичні системи: історія й сучасність» та ін.

З експозицією зазначеної виставки можна ознайомитися в приміщенні читального залу Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України.

Усі матеріали книжкової виставки структуровано відповідно до Бібліотечно-бібліографічної системи класифікування документів (ББК).

Бібліографічний покажчик джерел фонду Наукової бібліотеки ДАУ на тему «Україна-Азербайджан 25 років дипломатичних відносин»

18 січня 2017 року Наукова бібліотека Академії розгорнула виставку-презентацію: «Дари Послів НБ ДАУ. «Книга – це світ, видимий через людину. /І. Е. Бабель/»

DSC_0240_новый размер

Книжковий фонд Наукової бібліотеки Академії збагатився  у 2016 році більше ніж на 140 примірників чудової, актуальної і корисної у навчальному процесі літератури тринадцятьма мовами (англійська, арабська, грецька,іспанська, латинська, німецька, португальська, російська, румунська, угорська, узбецька, фінська, японська). Подаровані книги відповідають профілю нашої колекції: монографії, довідники, аналітичні доповіді, дослідження, художні альбоми, науково-популярні видання, які охоплюють цілий ряд затребуваних і важливих тем, а саме:

історія, політична історія країн; зовнішня і внутрішня політика; двосторонні відносини; економіка; національна безпека, громадянське суспільство; соціальне управління, культура; релігієзнавство; художня література тощо.

Мета цієї виставки-презентації полягає у популяризації нових надходжень книжкового фонду та ефективного його використання у навчальному процесі. У даний час всі матеріали готові до активного користування слухачами та професорсько-викладацьким складом Академії. Більш детально ознайомитися з новими матеріалами всі бажаючі можуть у розділі сайту «Наукова бібліотека» – «Нові надходження», в електронному каталозі наукової бібліотеки та у нижче наведеному науково-бібліографічному покажчику видань, представлених в експозиції.

Дипломатична академія України висловлює щиру вдячність та подяку наступним дарувальникам:

Page1

Матеріали виставки-презентації структуровано відповідно до Бібліотечно- бібліографічної системи класифікування документів (ББК). В електронний каталог НБ ДАУ внесено 146 назв нових видань.

НАУКОВО-БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ПОКАЖЧИК ДЖЕРЕЛ ПРЕДСТАВЛЕНИХ В ЕКСПОЗИЦІЇ

«Про ерудицію людини свідчать не тільки ті книги, які вона прочитала,

а й ті, яких вона не читала». /Ірина Вільде

Галерея

Українська й світова громадськість, професорсько-викладацький склад, співробітники, студенти та аспіранти Академії вітають колектив Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України з 20-річним ювілеєм цієї шанованої інституції!

books-12-icon-kopyya-220x220

Професорсько-викладацький склад, співробітники, студенти та аспіранти Академії, українська й світова громадськість, вітають колектив Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС Україниз її 20-річним ювілеєм! Бажаємо Вам і надалі залишатися «скарбницею» унікальних суспільно-гуманітарних видань, головним науково-методичним спеціалізованим центром по забезпеченню необхідною літературою та інформацією фахівців у сфері зовнішніх зносин і дипломатів, що сприяє підвищенню їх професійної компетентності. Ви вирізняєтесь – високою культурою бібліотечного обслуговування читачів та злагодженою роботою згуртованого професійного колективу, націленого на творчу співпрацю зі своїми користувачами. Найкраще привітання від Читачів – це подарована Вами, любі читачі, – книга (книги), яка стане окрасою бібліотечного фонду Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України, з дарчим від Вас надписом і теплими вітальними словами: «Щиро вітаємо Наукову бібліотеку Дипломатичної академії України при МЗС України з 20-річним ювілеєм і даруємо цю книгу для поповнення її бібліотечного фонду. Підпис дарувальника і дата». До 20-річного ювілею у фаховому журналі «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика» (№2 (4) /2016, С. 45-48) опубліковано статтю Тетяни ШУБЕНКОВОЇ Директора Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України «Інституційне становлення Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ». Т.М. Шубенкова прийняла цю бібліотеку у 2006 році, в її 10-тирічний ювілей, і за наступні десять років створила унікальну спеціалізовану бібліотеку з книгозібранням наукової літератури у сфері дипломатії, зовнішньої політики і міжнародних відносин, міжнародної безпеки і міжнародного права. Завдяки її незгасимій енергії, ініціативі щодо інституціонального розвитку бібліотеки, про Наукову бібліотеку Дипломатичної академії України при МЗС України знають не лише в Україні, але й за її межами. Діяльність Наукової бібліотеки спрямована на інформаційне забезпечення освітнього й наукового процесів, обмін інформацією, надання інформаційно-бібліотечних послуг, організацію культурно-просвітницької роботи. ЩИРО ВІТАЄМО З 20-РІЧНИМ ЮВІЛЕЄМ! ДОБРА ВАМ, ТЕПЛА І РАДОСТІ, ТВОРЧИХ УСПІХІВ І НАДБАНЬ, ВДЯЧНИХ ЧИТАЧІВ І БАГАТО, БАГАТО НОВИХ КНИГ, ЖУРНАЛІВ, ГАЗЕТ Й ІНШИХ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ!