Навчальна робота

07 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся виступ Заступника голови місії Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Й.В. пана Джорджа Кента

DSC_0331_новый размер

07 квітня 2017 року в Залі Вченої ради Дипломатичній академії України при МЗС України провів лекційне заняття Заступник голови місії Посольства Сполучених Штатів Америки в УкраїніЙ.В. пан Джордж КЕНТ.

У своєму освітньому модулі Й.В. пан Джордж КЕНТ охарактеризував головні напрями зовнішньої політики та особливості дипломатичного інструментарію Сполучених Штатів Америки в умовах багатополярного сучасного світоустрою. Спільна лекція на тему: «Особливості зовнішньої політики, дипломатії та освітньої підготовки дипломатів США в умовах нових викликів і загроз ХХІ століття» була прочитана за інноваційною методикою дуальних занять Заступником голови місії Посольства Сполучених Штатів Америки Джорджем КЕНТОМ і доцентом кафедри дипломатичної та консульської служби Академії, Заслуженим працівником освіти України Вячеславом ЦІВАТИМ.

Пан Джордж КЕНТ відповів на численні запитання студентів і аспірантів Дипломатичної академії України при МЗС України. На зустрічі була присутня перший секретар/аташе з питань культури та освіти відділу преси, освіти та культури Посольства США пані Шері БІСТРАНСКІ.

Лекція була презентована в рамках навчальної дисципліни «Дипломатія іноземних держав» (доц. В.Г. Ціватий). Високий професіоналізм дипломата в сучасному світі – найважливіша умова реалізації національних інтересів держави.

Галерея

28 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся майстер-клас з питань енергетичної дипломатії та практичної роботи дипломата Надзвичайний і Повноважний Посол України, Й.В. пана Сергія КОРСУНСЬКОГО

DSC_0606_новый размер (1)

28 березня 2017 року Надзвичайний і Повноважний Посол України, Й.В. пан Сергій КОРСУНСЬКИЙ провів майстер-клас зі студентами другого року навчання спеціальності «Зовнішня політика», присвячений питанням енергетичної дипломатії та основним аспектам практичної роботи дипломата. Досвідчений дипломат поділився своїми знаннями й досвідом зі сфери забезпечення енергетичними ресурсами України, а також широким досвідом дипломатичної роботи з практичних питань прийняття рішень, використання різноманітних дипломатичних і недипломатичних заходів для досягнення поставленої мети, особливостей переговорного процесу з дипломатичними представниками різних країн і конфесій.

Під час заняття студенти виступили не тільки слухачами, а й активними учасниками обговорення, почерпнули практичні навички професіоналізму й дипломатичної роботи.

Галерея

22 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся майстер-клас з питань дипломатичного протоколу та етикету

DSC_0509_новый размер

Питання поведінки державного службовця і, зокрема дипломата, вимоги до спілкування, відповідного одягу, організаційних заходів дипломатичної роботи, а також національні особливості дипломатичного протоколу цікавлять будь яку освічену людину, яка має намір працювати у сфері міжнародних відносин.

На прохання студентів Дипломатичної академії України завідувач кафедри зовнішньої політики і дипломатії, Заслужений працівник науки і техніки України, доктор політичних наук, професор Людмила ЧЕКАЛЕНКО 22 березня 2017 року провела майстер-клас з питань дипломатичного протоколу та етикету.

Учасники заняття обговорили нові тенденції в системі протокольних вимог дипломатії ХХІ століття, дізналися про особливості ділового етикету різних етносів – мешканців різноманітних географічних регіонів світу, а викладач-дипломат Л. ЧЕКАЛЕНКО поділилася своїми спостереженнями і навичками з дипломатичної практики.

Заняття, яке відбулося в рамках політико-дипломатичного клубу «Консенсус», було організовано за підтримки першого проректора ДАУ при МЗС України В. ЦІВАТОГО і викликало неабиякий практичний інтерес у слухачів, які по завершенню навчання в стінах ДАУ намагатимуться поповнити лави дипломатичного корпусу України, братимуть участь у відповідних конкурсах на вакантні посади та професійному тестуванні.

Галерея

13 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся майстер-клас доктора політичних наук, професора факультету міжнародних відносин Молдавського державного університету, володаря почесного звання «Om Emerit», Валентини ТЕОСА

DSC_0419_новый размер

 13 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся майстер-клас доктора політичних наук, володаря почесного звання «Om Emerit», професора факультету міжнародних відносин Молдавського державного університету Валентини ТЕОСА для студентів та аспірантів Академії на тему: «Дипломатія і зовнішня політика Республіка Молдова в умовах глобалізації».

Професор Валентина ТЕОСА висвітлила у своїй лекції наступні питання: актуальні проблеми зовнішньої політики і дипломатії Республіки Молдова; сучасний стан і перспективи молдавсько-українських відносин; історичні етапи становлення й розвитку двосторонніх дипломатичних відносин між Республікою Молдова і Україною в контексті відзначення 10 березня 2017 року 25-річчя їх встановлення; підготовка дипломатів та підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби Республіки Молдова; дипломатична і консульська служба Республіки Молдова та ін.

Присутні по завершенню лекції мали нагоду задати актуальні питання та поспілкуватися з професором Валентиною ТЕОСA щодо політики, культури і дипломатії Республіки Молдова.

Професор Валентина ТЕОСА передала до фонду Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України 36 видань наукової та навчальної літератури з дипломатії, економіки, зовнішньої політики, філософії, культури тощо.

Лекція проф. Валентини ТЕОСА відбулася в рамках навчальної дисципліни: «Дипломатія іноземних держав» (доц. В.Г. ЦІВАТИЙ).

Галерея

03 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України згідно з навчальним планом відбувся майстер-клас з питань національної безпеки України

DSC_0859_новый размер

03 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України згідно з навчальним планом відбувся майстер-клас з питань національної безпеки України.

Актуальні питання нерозповсюдження і контролю над озброєннями, скорочення окремих видів зброї, виконання Україною міжнародних зобов’язань обговорювались під час майстер-класу, що провела в.о. начальника відділу Департаменту міжнародної безпеки МЗС України Катерина БІЛА.

Представник МЗС ознайомила студентів і аспірантів Академії з новими концепціями контролю над озброєннями, ролі дипломатії в забезпеченні нагальних потреб Збройних Сил України, а також сучасними поглядами світової громадськості на зазначені проблеми.

Особливу увагу Катерина БІЛА приділила програмам, що реалізуються трастовими фондами НАТО/ПЗМ, у т.ч. щодо розмінування та утилізації непридатних боєприпасів.

Заняття, яке відбулося в рамках Політико-дипломатичного клубу «Консенсус», організовано за підтримки Ректора Дипломатичної академії України при МЗС України Вячеслава ЦІВАТОГО та завідувача кафедри зовнішньої політики і дипломатії Людмили ЧЕКАЛЕНКО.

Практичні навички, доповнені теоретичними знаннями, розширять кругозір слухачів і студентів, підготують багатьох з них до різнорівневої державної, зокрема дипломатичної служби.

Галерея

17-19 лютого 2017 р. на підсумковій конференції в Академії розглянуто результати успішного професійного стажування студентів Дипломатичної академії України при МЗС України в Міністерстві закордонних справ України, дипломатичних представництвах України за кордоном та в інших органах державної влади, які задіяні у сфері зовнішніх зносин

фото (11)

17-19 лютого 2017 року на підсумковій конференції в Академії розглянуто результати успішного професійного стажування студентів Дипломатичної академії України при МЗС України в Міністерстві закордонних справ України, дипломатичних представництвах України за кордоном та в інших органах державної влади, які задіяні у сфері зовнішніх зносин.

У період з 10 по 29 січня 2017 року студенти другого курсу Дипломатичної академії України при МЗС України, відповідно до навчального плану підготовки магістрів за спеціальністю 8.18010006 – «Зовнішня політика», проходили професійне стажування в Міністерстві закордонних справ України, дипломатичних представництвах України за кордоном та в інших органах державної влади, які задіяні у сфері зовнішніх зносин.

Інформаційно-організаційний і навчально-методичний супровід практики забезпечували: ректор Академії В.Г.ЦІВАТИЙ; проректор Н.О.ТАТАРЕНКО; начальник відділу МЗС України В.І.ДЕМ’ЯНЕЦЬ; професорсько-викладацький склад Академії: Ігор ЖАЛОБА; Сергій ШЕРГІН; Катерина МАЛЬШИНА, Ігор ГОРОБЕЦЬ; Корнелія ЛУСКАЛОВА; Ілона ЛУКАЧ; Сергій ВЛАСОВ.

Усі студенти Академії успішно завершили професійне стажування, свідченням чому стали схвальні позитивні відгуки їх керівників практики. За результатом професійного стажування студенти Академії набули практичного досвіду роботи дипломатичних і консульських працівників, продемонструвавши високий рівень здобутих знань, навичок, умінь і професійних компетентностей.

17 лютого 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся навчальний майстер-клас з питань співпраці України – НАТО

DSC_0806_новый размер

17 лютого 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС Українивідбувся навчальний майстер-клас з питань співпраці України – НАТО.

Дипломатія нам дає чимало позитивних прикладів успішного розв’язання конфліктів, віднайдення шляхів протистояння агресії, вироблення схем подолання викликів і нейтралізації небезпеки  із застосуванням різноманітних механізмів захисту. Провідною школою з безпеки світового рівня, що забезпечує стабільність і певну захищеність євроатлантичного і євроінтеграційного просторів є Північноатлантичний Альянс.

Про потужний потенціал НАТО, стратегію Альянсу, а також основні складові співробітництва з Україною йшлося під час проведеного в Дипломатичній академії України при МЗС України навчального майстер-класу фахівців з зазначених питань, начальника відділу НАТО Департаменту міжнародної безпеки Міністерства закордонних справ України Георгія ТОЛКАЧОВА та радника Володимира ВОЛОШЕНЮКА. Навчання-практикум відбулося в рамках засідання Політико-дипломатичного клубу «Консенсус» за організаційної підтримки ректора Академії Вячеслава ЦІВАТОГО і завідувача кафедри зовнішньої політики і дипломатії Людмили ЧЕКАЛЕНКО.

Під час заняття його учасники – студенти другого року навчання – дізналися не з підручників та Інтернету, а від фахівців-практиків про напрями, взаємодію, особливості й складнощі співпраці України з Альянсом, отримали вичерпні відповіді на відверті та непрості запитання про перспективи нарощування обороноздатності нашої держави, про сценарії подальшого протистояння на Сході України, результативність Мінського переговорного процесу.

Галерея

13 вересня 2016 р. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні пан Руслан БОЛБОЧАН зустрівся зі студентами Дипломатичної академії України при МЗС України

dsc_1825_novyj-razmer

13 вересня 2016 року Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні пан Руслан БОЛБОЧАН зустрівся та поспілкувався зі студентами Дипломатичної академії України при МЗС України у форматі живої дискусії, на виконання домовленості досягнутої 29 червня 2016 року під час протокольної зустрічі Ректора Академії Вячеслава ЦІВАТОГО з Й.В. паном Послом.

Під час спілкування зі студентами Академії Й.В. пан Руслан БОЛБОЧАН розповів про становлення українсько-молдовських дипломатичних відносин та їх сучасний стан, відзначивши інтенсивність та ефективність політичного діалогу на найвищому рівні та міжнародній арені між Україною та Молдовою. Окремо Й.В. пан Посол зупинився на безпекових питаннях у регіоні, внутрішній і зовнішній політиці Молдови, культурно-гуманітарній та торгово-економічній складових співробітництва між Україною та Молдовою, окреслив пріоритети та існуючі проблемні питання українсько-молдовських двосторонніх відносин. Студенти Академії мали можливість задати Й.В. панові Руслану БОЛБОЧАНУ запитання з тематики зустрічі.

Також в рамках візиту Й.В. пана Посла до Академії відбулася його робоча зустріч з проректором з наукової роботи і міжнародних зв’язків Дипломатичної академії України при МЗС України Наталією ТАТАРЕНКО та помічником ректора ДАУ Аллою ФУРСОЮ. З метою активізації співробітництва в освітній та науковій сферах між двома країнами Й.В. пан Руслан БОЛБОЧАН передав запрошення Ректору Академії Вячеславу ЦІВАТОМУ від Ректора Молдовського державного університету пана Георга ЧОКАНУ прийняти участь у роботі міжнародної конференції, що пройде в Університеті наприкінці вересня 2016 року.

Лекція відбулася у форматі навчальної дисципліни «Дипломатія іноземних держав» (доц. В.Г. ЦІВАТИЙ).

29 липня 2016 р. успішно завершилася літня професійно-тематична практика студентів Дипломатичної академії України при МЗС України в Міністерстві закордонних справ України, дипломатичних представництвах України за кордоном та в інших органах державної влади, які задіяні у сфері зовнішніх зносин.

фото (11)

У період з 04 по 29 липня 2016 року студенти першого курсу Дипломатичної академії України при МЗС України, відповідно до навчального плану підготовки магістрів за спеціальністю 8.18010006 – «Зовнішня політика», проходили літню професійно-тематичну практику в Міністерстві закордонних справ України, дипломатичних представництвах України за кордоном та в інших органах державної влади, які задіяні у сфері зовнішніх зносин.

Інформаційно-організаційний і навчально-методичний супровід практики забезпечували: ректор Академії В.Г. ЦІВАТИЙ; проректор Н.О. ТАТАРЕНКО; начальник відділу МЗС України В.І. ДЕМ’ЯНЕЦЬ; професорсько-викладацький склад Академії: Катерина МАЛЬШИНА, Ігор ГОРОБЕЦЬ, Олексій БАБЕНКО; Корнелія ЛУСКАЛОВА; Ілона ЛУКАЧ; Сергій ВЛАСОВ.

Усі практиканти від Академії 29 липня 2016 року успішно завершили практику, свідченням чому стали схвальні позитивні відгуки їх керівників практики. За результатом практики студенти Академії набули практичного досвіду роботи дипломатичних та консульських працівників, продемонструвавши високий рівень здобутих знань, навичок, умінь і професійних компетентностей.

За підсумками роботи практики на початку вересня 2016 року в Дипломатичній академії України при МЗC України запланована до проведення підсумкова звітна конференція за результатами практики й за участю представників МЗС України, керівників практики, завідувачів кафедр Академії та студентів.

У період з 04 по 31 липня 2016 року слухачі першого курсу Дипломатичної академії України при МЗС України, відповідно до навчального плану підготовки магістрів за спеціальністю 8.18010006 – «Зовнішня політика», проходять професійно-тематичну практику в Міністерстві закордонних справ України, дипломатичних представництвах України за кордоном та в інших органах державної влади, які задіяні у сфері зовнішніх зносин

nw_mzs

У період з 04 по 31 липня 2016 року слухачі першого курсу Дипломатичної академії України при МЗС України, відповідно до навчального плану підготовки магістрів за спеціальністю 8.18010006 – «Зовнішня політика», проходять професійно-тематичну практику в Міністерстві закордонних справ України, дипломатичних представництвах України за кордоном та в інших органах державної влади, які задіяні у сфері зовнішніх зносин.

На організаційних зборах студентів Ректор Вячеслав ЦІВАТИЙ звернув увагу студентів на необхідність на практиці закріпити ті професійні компетентності, які вони отримали під час навчання в Дипломатичній академії України при МЗС України.

Інформаційно-організаційний і навчально-методичний супровід практики забезпечує проректор Академії Наталія ТАТАРЕНКО та начальник відділу МЗС України Валерій ДЕМЯНЕЦЬ. Усі студенти під час установчих зборів ознайомленні з порядком проходження та основними завданнями, які перед ними поставлені на період практики.

Викладачі Академії Катерина МАЛЬШИНА, Ігор Горобець та інші надали слухачам методичні рекомендації та практичні настанови щодо організації професійно-тематичної практики й досягнення в підсумку ефективних і практично корисних результатів, а також – ознайомили слухачів із вимогами до оформлення звітної документації.