Події

11.04.2017 Події

10 квітня 2017 року відбулось засідання робочої групи з переведення аспірантів Академії на навчання до аспірантури наукових та вищих навчальних закладів України

фото (11)

10 квітня 2017 року відбулось засідання робочої групи з переведення аспірантів Академії на навчання до аспірантури наукових та вищих навчальних закладів України у складі проректора з наукової роботи і міжнародних зв’язків Наталії ТАТАРЕНКО, начальника відділу наукової роботи і міжнародних зв’язків Лесі ШНИРКОВОЇ, провідного фахівця з питань аспірантуриІрини ФІЛІПЕНКОта аспірантів Дипломатичної академії України при МЗС України.

В ході зустрічі були обговорені шляхи вирішення питання про подальше навчання аспірантів та проблеми, яка виникла у зв’язку з реорганізацією Академії, наслідком якої є вилучення таких сфер діяльності як підготовка магістрів, аспірантів і докторантів зі спеціальностей 07.00.02– Всесвітня історія та 23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем і глобального розвитку.

До складу робочої групи аспіранти делегували Богдана ФЕРЕНСА та Аллу ЮРЧЕНКО з тим, щоб вони могли взяти активну участь в опрацюванні механізмів переведення аспірантів для продовження навчання за обраною спеціальністю.

07.04.2017 Події

06-07 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України перебувала делегація студентів і викладачів Чорноморського національного університету імені Петра Могили

DSC_0268_новый размер

06-07 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України перебувала делегація студентів факультету політичних наук (спеціальність «Міжнародні відносини») і викладачів зазначеного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили з ознайомчим візитом.

Протягом двох днів студенти і професорсько-викладацький склад Університету мали можливість познайомитися: з особливостями освітньої підготовки та підвищення кваліфікації й професійної майстерності дипломатів; з історичною будівлею середини ХІХ століття; зі специфікою мовного навчання іноземних мов дипломатів; з діяльністю та організацією роботи сучасної Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України та Робочого архіву Г.Й. Удовенка, який є складовою частиною бібліотеки. Дипломат МЗС України Світлана ТРЕТЬЯКОВА провела екскурсії для гостей у Музеї української дипломатичної служби.

Галерея

05.04.2017 Події

04 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України перебувала делегація Віденської дипломатичної академі

DSC_0742_новый размер

04 квітня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України перебувала делегація Віденської дипломатичної академії на чолі з Директором Академії доктором Гансом ВІНКЛЕРОМ. Візит відбувся за сприяння Надзвичайного і Повноважного Посла Австрійської Республіки в Україні Ї.В. пані Герміне ПОППЕЛЛЕР.

У зустрічі взяли участь високопосадовці з Міністерства закордонних справ України та представники Дипломатичної академії України, зокрема В.о. Ректора Станіслав ПРОШКО та проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків Наталія ТАТАРЕНКО.

З вітальним словом до гостей звернувся Державний секретар МЗС України Андрій ЗАЯЦЬ, який відкрив зустріч делегації зі слухачами і викладачами Академії. Голова робочої групи по реорганізації Дипломатичної академії України Сергій КОРСУНСЬКИЙ ознайомив присутніх з концепцією та ходом реорганізації Дипломатичної академії України і зазначив, що діяльність Академії на сучасному етапі сконцентрована на посиленні міжнародного співробітництва, зокрема з такими провідними закладами підготовки дипломатів як Віденська дипломатична академія.

Директор Віденської дипломатичної академії доктор Ганс ВІНКЛЕР підтвердив наміри щодо поглиблення співпраці між двома Академіями та повідомив, що австрійська сторона щорічно проводить тренінги, в яких беруть участь студенти, дипломати, державні службовці з України.

Дискусію продовжили Директор Політичного департаменту МЗС України Олексій МАКЕЄВ, Директор Департаменту ЄС МЗС України Всеволод ЧЕНЦОВ, які надали ґрунтовні відповіді на численні запитання слухачів, акцентувавши увагу присутніх на питанні регіональної безпеки, ролі дипломатії у врегулюванні конфліктів, взаємодії з міжнародними організаціями у сфері безпеки – ЄС і НАТО.

Після зустрічі студентами Академії Юлією СОКОЛ та Костянтином МОРОЗОМ була організована екскурсія Дипломатичною академією для іноземних гостей, у ході якої вони мали змогу познайомитись з історією навчального закладу.

Галерея

27.03.2017 Події

24-25 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся V Міжнародний молодіжний форум «Модель ООН: Майбутнє, якого прагнемо ми»

DSC_0540_новый размер

24 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відкрито роботу V Міжнародного молодіжного форуму «Модель ООН: Майбутнє, якого прагнемо ми», який проводився разом з VIII регіональною конференцією старшокласників «Модель ООН. Київ -2017».

Форум був організований Дипломатичною академією України спільно з Представництвом ООН в Україні, Київською міською державною адміністрацією та Загальноосвітнім навчальним закладом «Київський ліцей бізнесу».

Тематика включала питання, пов’язані з посиленням ролі ООН в забезпеченні миру та стабільності розвитку, і присвячена обговоренню проблем біженців, зміни клімату, гуманітарного та соціального значення діяльності ООН тощо.

З вітальним словом до молоді звернулися проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків Дипломатичної академії України при МЗС України Наталія ТАТАРЕНКО, Директор Департаменту міжнародних організацій МЗС України Андрій ПРАВЕДНИК, Директор Загальноосвітнього навчального закладу «Київський ліцей бізнесу» Людмила ПАРАЩЕНКО, Представник управління Верховного комісаріату ООН у справах біженців України Пабло МАТЕО, Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Олена ФІДОНЯН, Надзвичайний та Повноважний Посол, ветеран дипломатичної служби України Ігор ТУРЯНСЬКИЙ.

25 березня 2017 року Форум продовжив свою роботу у форматі трьох тематичних круглих столів, а саме: І. ООН: підтримка миру і міжнародне співробітництво у вирішенні глобальних проблем економічного, соціального та гуманітарного характеру; ІІ. Анексія Криму та конфлікт на Донбасі: чи є шанс для миротворчої дипломатії?; ІІІ. ООН - гарант світової безпеки і стабільності.

У заході взяли участь викладачі Академії та вчителі київських шкіл, аспіранти, студенти й учні з різних міст України, зокрема Києва, Одеси, Миколаєва, Запоріжжя, Ужгорода, Чернівців, а також іноземні учасники з Грузії та Молдови.

Галерея

13.03.2017 Події

10 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулася міжнародна науково-практична конференція «Україна – Республіка Молдова: 25 років дипломатичних відносин»

главная

10 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулася міжнародна науково-практична конференція «Україна – Республіка Молдова: 25 років дипломатичних відносин».

Організаторами заходу виступили Дипломатична академія України при МЗС України та Посольство Республіки Молдова в Україні.

Участь у роботі конференції взяли співробітники Міністерства закордонних справ України, представники органів державної влади України, дипломатичного корпусу та міжнародних організацій, провідні українські та закордонні вчені й експерти.

Під час заходу обговорювалися перспективи розвитку українсько-молдовського співробітництва, дипломатії, підготовки дипломатичних кадрів, придністровське питання, регіональна безпека, роль економіки і культури в становленні двосторонніх відносин.

Конференцію вступним словом відкрили: Перший проректор Дипломатичної академії України при МЗС України Вячеслав ЦІВАТИЙ, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Руслан БОЛБОЧАН, Директор Другого європейського департаменту Міністерства закордонних справ України Василь БОДНАР.

Модератором заходу виступила завідувач кафедри зовнішньої політики і дипломатії ДАУ, доктор політичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Людмила ЧЕКАЛЕНКО.

З доповідями під час заходу виступили: Віце-президент Національної академії наук України, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова (2007-2014 рр.) академік Сергій ПИРОЖКОВ, Президент Академії наук Республіки Молдова, академік Георгій ДУКА, Депутат Верховної Ради України, керівник групи міжпарламентських зв’язків з Республікою Молдова Павло УНГУРЯН, Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Микола МОВЧАН, Голова Партії промисловців і підприємців України, Президент Українського союзу промисловців і підприємців, Прем’єр-міністр України (2001-2002 рр.) Анатолій КІНАХ, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова (1993-1994 рр.) Віталій БОЙКО, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова (2000-2007 рр.) Петро ЧАЛИЙ, Почесний Консул Республіки Молдова в Україні Михайло КУНИЦЬКИЙ, доктор політичних наук, професор Молдавського державного університету Валентина ТЕОСА та інші.

Галерея

09.03.2017 Події

09 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулося відкриття художньої фотовиставки «УГОРЩИНА ОЧИМА УКРАЇНСЬКИХ ЖУРНАЛІСТІВ І ДИПЛОМАТІВ»

заставка

09 березня 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбулося відкриття художньої фотовиставки «УГОРЩИНА ОЧИМА УКРАЇНСЬКИХ ЖУРНАЛІСТІВ І ДИПЛОМАТІВ», що засвідчила глибоку спорідненість культурного світу двох європейських народів, їх прагнення до єдності.

Презентацію художньої фотовиставки з вітальними промовами відкрили: ректор Дипломатичної академії україни при МЗС України Вячеслав ЦІВАТИЙ та Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Й.В. пан Ерно КЕШКЕНЬ.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати художню фотовиставку в період з 09 по 26 березня 2017 року (ІІ поверх Академії).

Знаменно, що Й.В. пан Посол подарував до Наукової бібліотеки Академії примірники унікального видання: «Кобзар» Тараса Шевченка у перекладі угорською мовою.

На відкритті виставки були присутні зарубіжні партнери Академії, зокрема – доктор політичних наук, професор Валентина ТЕОСА.

Галерея

24.02.2017 Події

23 лютого 2017 року Ректор Дипломатичної академії України при МЗС України Вячеслав ЦІВАТИЙ взяв участь у роботі Х Міжнародної науково-практичної конференції «Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького», яка відбулася в Київському університеті права НАН України

Kyyivskyj-universytet-prava

23 лютого 2017 року Ректор Дипломатичної академії України при МЗС України Вячеслав ЦІВАТИЙ взяв участь у роботі Х Міжнародної науково-практичної конференції «Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького», яка відбулася в Київському університеті права НАН України.

Організатори і співголови оргкомітету конференції:Юрій БОШИЦЬКИЙ, ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України; Юрій ШЕМШУЧЕНКО, директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, доктор юридичних наук, професор, академік НАН України; Святослав ПІСКУН, голова Союзу юристів України, Заслужений юрист України.

У роботі Х Міжнародної науково-практичної конференції «Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького» взяли участь науковці з України, Польщі, Угорщини, Грузії та ін.

Програма Конференції:

Співпраця між Дипломатичною академією України при МЗС України та Київським університетом права НАН України в освітній, навчальній і науковій сферах здійснюється відповідно до Меморандуму про співробітництво, який було укладено між цими двома інституціями.

24.02.2017 Події

21-23 лютого 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся триденний Інформаційно-ознайомчий курс з євроатлантичної інтеграції для представників міністерств і відомств, що опікуються проблематикою НАТО

2017-02-21_NATO-big

21-23 лютого 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України відбувся триденний Інформаційно-ознайомчий курс з євроатлантичної інтеграції для представників міністерств і відомств, що опікуються проблематикою НАТО.

У відкритті курсу взяли участь Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш ЦИНЦАДЗЕ, заступник Міністра закордонних справ України Вадим ПРИСТАЙКО, Глава Представництва НАТО в Україні Александер ВІННІКОВ та менеджер Програми професійного розвитку Ове УРУП-МЕДСЕН.

Довідково: Інформаційно-ознайомчий триденний курс з євроатлантичної інтеграції є першим модулем річного курсу професійного навчання. Програма складається з дев’яти модулів, які включають теми демократичного цивільного контролю над сектором безпеки і оборони, сучасного оборонного бюджетування та планування, гендерної рівності, кризового менеджменту та захисту критичної інфраструктури, стратегічних комунікацій тощо.

Курс був розроблений Програмою професійного розвитку при Офісі зв’язку НАТО в Україні у партнерстві з Управлінням з питань співробітництва НАТО Урядового офісу з європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України. Мета – підвищення кваліфікації та професійного розвитку працівників сектору безпеки і оборони у сфері євроатлантичної інтеграції, зокрема за напрямами, визначеними в Комплексному пакеті допомоги НАТО для України, що був прийнятий під час Варшавського саміту НАТО в липні 2016 року.

15.02.2017 Події

15 лютого 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС України пройшла презентація Громадської організації «Пан’європейський Союз України»

DSC_0722_новый размер

15 лютого 2017 року в Дипломатичній академії України при МЗС пройшла презентація Громадської організації «Пан’європейський Союз України».

Перед початком заходу Ректор Дипломатичної академії України при МЗС України Вячеслав ЦІВАТИЙ, проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків Академії Наталія ТАТАРЕНКО, завідувач кафедри дипломатичної та консульської служби Академії, Голови Правління Пан’європейського Союзу України Ігор ЖАЛОБА та професор Академії Ірина МАТЯШ зустрілися з Президентом Пан’європейського Союзу Австрії Карлом фон ГАБСБУРГОМ та Генеральним секретарем Пан’європейського Союзу Австрії Райнгардом КЛОЧЕКОМ і обговорили актуальні питання щодо співробітництва у 2017 році.

Метою Пан’європейського Союзу України є сприяння об’єднанню Європи на принципах субсидіарності, верховенства права, вільної ринкової економіки, права приватної власності, особистої гідності та особистої відповідальності громадян; пропагування ідеї європейської інтеграції на засадах християнських принципів і традиційних цінностей європейської християнської культури; поширення ідеї, що культурне та історичне розмаїття Європи, її народи та їх мови, є важливою частиною світового багатства.

Реалізація мети Організації передбачає об’єднання всіх європейських народів, у тому числі українського, в єдиній сильній Європі, здатній ефективно представляти свої інтереси та цінності у світі.

Організатори заходу – Дипломатична академія України при МЗС України, Пан’європейський Союз Австрії, Пан’європейський Союз України.

Захід модерував доцент кафедри дипломатичної та консульської служби Академії Василь ФІЛІПЧУК.

Галерея

14.02.2017 Події

14 лютого 2017 року в Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України відбулася робоча зустріч Ректора Вячеслава ЦІВАТОГО з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні паном Ерно КЕШКЕНЕМ

DSC_0665_новый размер

14 лютого 2017 року в Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України відбулася робоча зустріч Ректора Вячеслава ЦІВАТОГО з Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні паном Ерно КЕШКЕНЕМ.

У зустрічі з української сторони також взяли участь проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків Академії Наталія ТАТАРЕНКО та помічник ректора ДАУ Алла Фурса.

У ході зустрічі було узгоджено план спільних культурних та науково-освітніх заходів у 2017 році, зокрема в контексті відзначення 25-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Угорщиною.

Було погоджено відкриття на початку березня 2017 року тематичної фотовиставки «Угорщина очами українських фотографів», а також тематичної книжкової виставки на якій будуть представленні видання, присвячені історії дипломатичних відносин між Україною та Угорщиною.

Окремо розглядалося питання організації спільних наукових заходів, встановлення та розвиток Академією партнерських відносин з провідними вищими навчальними закладами Угорщини, що здійснюють підготовку фахівців у сфері міжнародних відносин та зовнішньої політики, а також можливість здійснення наукових обмінів.

Керівництво висловила вдячність Й.В. пану Ерно КЕШКЕНЕ за передані до книжкового фонду Наукової бібліотеки Академії видань українською, угорською та англійською мовами, присвячених питанням культури, дипломатії та історії українсько-угорських відносин.

В рамках програми перебування в Академії пан Посол зустрівся з професорсько-викладацьким складом та студентами. Під час спілкування Й.В. пан Ерно КЕШКЕНЬ розповів про історію становлення та розвиток двосторонніх дипломатичних відносин, акцентував увагу на сучасному етапі розвитку українсько-угорських відносин в політико-дипломатичній, економічній та культурній сферах. У своєму виступі високоповажний гість наголосив на важливості розвитку діалогу між двома країнами-сусідами та активізації міжрегіонального i транскордонного співробітництва, а також співробітництва у сфері взаємного забезпечення прав своїх національних меншин в Угорщині та Україні відповідно. Наприкінці зустрічі пан Посол відповів на численні запитання аудиторії.

Галерея