nahaichuk01

НАГАЙЧУК ВІКТОР ІВАНОВИЧ

Кандидат історичних наук, старший викладач

Старший викладач кафедри регіональних систем та європейської інтеграції, кандидат історичних наук (1983). Має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посла України.

У 1993-1996 рр. Нагайчук В.І. – радник-посланник, Тимчасовий повірений у справах України в Арабській Республіці Єгипет, у 1996-1997 рр. – Надзвичайний і Повноважний Посол України в АРЄ, у 2001-2002 рр. – Посол з особливих доручень, Повноважний представник України на Близькому та Середньому Сході, у 2003-2006 рр. – Надзвичайний і Повноважний Посол в Йорданському Хашимітському Королівстві.

Автор та співавтор близько 40 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі двох монографій, є науковим керівником двох майбутніх кандидатів наук. Головні наукові інтереси: міжнародні відносини на Близькому та Середньому Сході, арабсько-ізраїльський конфлікт, трансформаційні процеси в арабському світі, вплив ісламського чинника на внутрішню і зовнішню політику країн БСС.

У рамках навчального плану ДАУ викладає нормативний курс «Організація роботи дипломатичного представництва» та спеціалізовані курси «Арабській світ і глобалізація», «Іслам і зовнішня політика країн Близького і Середнього Сходу», «Регіональні конфлікти на Близькому та Середньому Сході».

Основні праці: «Политика США в отношении Египта (50-е-60-е годы)» (1982); «Ставка на розкол» (1982); «Азійський напрям зовнішньої політики України: проблеми і перспективи» (2008, у співавторстві); «Глобалізація і проблеми соціальної модернізації в арабському світі» (2009); «Глобалізація і сучасний міжнародний процес» (2009, у співавторстві); «У пошуках оптимальної парадигми близькосхідної політики США» (2009).