Шергин

ШЕРГІН СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

Доктор політичних наук, завідувач кафедри, кандидат історичних наук, професор

Завідувач кафедри регіональних систем та європейської інтеграції, професор, доктор політичних наук (1992),  заслужений працівник освіти України (2007). У 1997-2002 рр. – тимчасовий повірений, радник з політичних питань Посольства України у В’єтнамі.

Автор та співавтор понад 140 наукових і навчально-методичних праць, у тому числі 5 монографій, 4 навчальних посібників. Головні наукові інтереси: міжнародні системи, глобалістика та регіонознавство (Азійсько-Тихоокеанський регіон).

Шергін С.А. підготував 7 кандидатів з політичних та історичних наук, є заслуженим працівником освіти України (2007). В рамках навчального плану ДАУ викладає нормативний курс «Політологія міжнародних відносин», а також курс варіативного циклу (регіоналістика) «Азійсько-Тихоокеанський регіон в умовах інтеграції і глобалізації».

Основні праці: «Зоря над Меконгом: Питання соціально-політичного розвитку Кампучії» (1986), «Беспокойный Тихий океан: проблемы безопасности и сотрудничества» (1989), «Конфронтация или диалог» (у співавторстві, 1989), «Азійсько-Тихоокеанський регіон: історія і сучасність». Навчальний посібник (1993), «Політологічний енциклопедичний словник» (у співавторстві, 2004), «Сучасна глобалістика: провідні концепції та модерна практика». Навчальний посібник (у співавторстві, 2006), «Зовнішня політика України 2006: стратегічні оцінки, прогнози та пріоритети» (у співавторстві, 2007), «Геополітичні трансформації в Євразії: Погляди з Києва і Сеула» (у співавторстві, 2008), «Глобалізація і сучасний міжнародний процес» (у співавторстві, 2009).